Přípravná třída

Školní rok 2016/2017 zahájilo 12 dětí - 5 děvčátek a 7 chlapců. Z toho bylo 8 dětí s odkladem školní docházky a 4 předškoláci (pětiletí). Malí žáčci dojíždějí převážně z Tanvaldu, ale také z Kořenova a Desné. Rodiče se pro naši přípravnou třídu rozhodli zejména z důvodu kvalitní logopedické péče, na kterou je zde kladen značný důraz (5hodin týdně) a také proto, aby svým dětim usnadnili pohodvý nástup do 1. třídy. V září děti nastoupí do svých kmenových škol podle bydliště a učení jim půjde jistě skvěle.

V září školního roku 2015/2016 jsme u nás ve škole otevřeli přípravnou třídu pro děti předškolního věku a děti s odkladem školní docházky.

Docházka do naší přípravky je zdarma.

Výchovně-vzdělávací program je zaměřen zejména na nápravu a rozvoj řeči - děti mají logopedickou hodinu každý den se speciálním pedagogem - logopedem a asistentem pedagoga, dále se předškoláci věnují rozvoji dovedností nutných pro úspěšný start v 1. třídě a zde se uplatňují vedle dalších vzdělávacích metod i program Maxík a metody Elkonin.

ŠVP pro přípravnou třídu je k nahlédnutí v ředitelně školy.

Píše se o nás i v novinách: http://www.nasejablonecko.cz

Děti školního roku 2016/2017