PROVOZ ZÁKLADNÍ ŠKOLY V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020 - AKTUALIZOVÁNO
29.5.2020

Vážení rodiče,

MŠMT vydalo 27. 5. 2020 aktualizovaný dokument s názvem Ochrana zdraví a provoz základních škol v období do konce školního roku 2019 / 2020. Jedná se o soubor hygienických a bezpečnostních pokynů pro školy.

Na základě tohoto dokumentu ZŠ / třídy zřízené podle § 16 odst. 9 školského zákona pro žáky s tělesným postižením, mentálním postižením, souběžným postižením více vadami, poruchami autistického spektra či závažnými poruchami chování, bude škola žákům 1. stupně otevřena od pondělí 1. června 2020. Účast žáků je dobrovolná. Výuka bude probíhat každý den od 8,00 - 11,40 hodin.

Pro žáky 2. stupně stále pokračuje vzdělávání na dálku s možností od pondělí 8. června konzultačních hodin přímo ve škole.

Před vstupem žáka do školy je zákonný zástupce povinen podepsat seznámení ohledně hygienických pravidel školy a čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění.

Pro žáky, kteří upřednostní vzdělávání z domova, stále platí povinnost vyzvedávání a předávání úkolů nebo pracovních listů ve škole - 1. stupeň každé úterý od 8,00 - 10,00 hodin.  2. stupeň každou středu od 8,00 - 10,00 hodin.

Přípravná třída - zahájení výuky
12.5.2020

Vážení rodiče,

Přípravná třída zahájí výuku v pondělí 25. 5. 2020 od 8. hodin. Školní družina bude do 13,30 hodin.

PROCVIČOVÁNÍ UČIVA
17.3.2020

Na horní (žluté) liště je nově přidána záložka "Procvičování učiva".

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ - KORONAVIR
11.3.2020

Na základě mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví se zakazuje s účinností od 11. 3. 2020 osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, viz č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIM/KAN ze dne 10. 3. 2020. Po jarních prázdninách žáci zůstávají doma, škola bude uzavřená od pondělí 16. 3. 2020 až do odvolání.

Pro další informace sledujte náš web a aktuální informace v médiích. Potvrzení o ošetřovném při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy, bude rodičům vydávat škola od pondělí 16. 3. 2020 od 9.00 hod.

Pondělí 1.6.2020
Drůbeží vývar s těstovinami
Kuřecí stehno na žampionech
dušená rýže
Úterý 2.6.2020
Kulajda
Brambory zapečené s vepřovým masem
Středa 3.6.2020
Zeleninový vývar s jáhly
Hamburská vepřová kýta
houskové knedlíky

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Přišel k nám Mikuláš

Mikulášská nadílka ve škole

Uběhl rok a tradičně nás ve škole navštívil Mikuláš s čertem a andělem. A jak to tak bývá, nepřišel s prázdnou. Děti se těšily už od rána, hlavně naše nejmenší z přípravného ročníku. Oči jim zářily v očekávání sladké odměny za dobré chování. Někteří „hříšníci“ věděli, že se na ně bude čert asi hodně zlobit. Všichni, menší i ti starší, napjatě Mikuláše vyhlíželi celé dopoledne. A pak najednou…za dveřmi se ozvalo hlasité řinčení řetězů a do dveří vstoupil vážný Mikuláš se svou družinou, hodným andělem a rozpustilým čertem. V ruce si nesl velikou „Knihu hříchů“. Čert strašil ostošest a tak nechyběly slzičky a ani trochu toho strachu. Starší děti tvrdily, že se čerta nebojí, ale když ho uslyšely za dveřmi, byla i v nich malá dušička. Mikuláš většinu dětí chválil, ale pár hříšníků se přeci jen v každé třídě našlo. Čert je důrazně pokáral a chtěl si několik „zlobilů“ odnést a potrestat je čertovskou vařechou. Nakonec nám je ve třídě nechal, protože všichni svatosvatě slíbili, že se do příštího roku polepší.  Mikuláš  dětem rozdal balíčky plné dobrot a oni mu na oplátku pověděly básničku, nebo zazpívaly písničku.

(Hana Budínová)