PROCVIČOVÁNÍ UČIVA
17.3.2020

Na horní (žluté) liště je nově přidána záložka "Procvičování učiva".

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ - KORONAVIR
11.3.2020

Na základě mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví se zakazuje s účinností od 11. 3. 2020 osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, viz č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIM/KAN ze dne 10. 3. 2020. Po jarních prázdninách žáci zůstávají doma, škola bude uzavřená od pondělí 16. 3. 2020 až do odvolání.

Pro další informace sledujte náš web a aktuální informace v médiích. Potvrzení o ošetřovném při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy, bude rodičům vydávat škola od pondělí 16. 3. 2020 od 9.00 hod.

Malá manufaktura v pracovním vyučování

Příprava na Den otevřených dveří 2020

Letos jsme pro rodiče a přátele školy opět vyráběli dárečky ke Dni otevřených dveří. Nakonec jsme se rozhodli pro výrobu pamětních medailí s logem naší školy. Téma medaile jsme zvolili záměrně, protože rok 2020 je rokem olympijským. Na pracovním vyučování se kluci chopili nářadí a ze silných větví začali vyřezávat kolečka. Po té dřevěná kolečka obrousili, pájkou na ně vypálili logo školy, rok a natřeli lakem. Nakonec ozdobili šňůrkami a stuhou. Práci si mezi sebou rozdělili a výroba tak připomínala malou dílenskou manufakturu.

Díky novým dílenským stolům a nářadí šla práce velice dobře. Vyrobilo se celkem 90 kusů medailí. Kluci si tím zase zdokonalili svou manuální zručnost, kterou budou potřebovat nejen v dalším vzdělávání, ale i v životě.

(Jan Kulhánek)