PROCVIČOVÁNÍ UČIVA
17.3.2020

Na horní (žluté) liště je nově přidána záložka "Procvičování učiva".

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ - KORONAVIR
11.3.2020

Na základě mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví se zakazuje s účinností od 11. 3. 2020 osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, viz č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIM/KAN ze dne 10. 3. 2020. Po jarních prázdninách žáci zůstávají doma, škola bude uzavřená od pondělí 16. 3. 2020 až do odvolání.

Pro další informace sledujte náš web a aktuální informace v médiích. Potvrzení o ošetřovném při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy, bude rodičům vydávat škola od pondělí 16. 3. 2020 od 9.00 hod.

Jak se žilo na zámku…

Návštěva oblastní galerie

Do Liberce jsme se přijeli podívat se žáky II. stupně. Doprovodný program byl zaměřený na historii a život velmi významného rodu  Gallasů a Clam-Gallasů. V první části žáci slyšeli příběh, který začal v období 30 leté války, ze kterého si odnesli významná data. Spolu s lektorkou jsme si prohlédli rozsáhlou výstavu. Líbily se nám obrazy, makety zámků, staré knihy, které nám pomohly představit si dávné časy. Po skončení prohlídky nás čekalo příjemné překvapení v ateliéru ve formě trojboje v podobě artkoutů (Grabštejn, Frýdlant, Lemberk). Děvčata si sama vyrobila  úžasné  účesy  a chlapci  zase pěkný plnovous. Pak už stačilo vybrat  si dobový oděv a  přehlídka  modelů na jednotlivých zámcích začala. Program se nám všem opravdu moc líbil a těšíme se na další.

(Hana Budínová)