PROCVIČOVÁNÍ UČIVA
17.3.2020

Na horní (žluté) liště je nově přidána záložka "Procvičování učiva".

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ - KORONAVIR
11.3.2020

Na základě mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví se zakazuje s účinností od 11. 3. 2020 osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, viz č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIM/KAN ze dne 10. 3. 2020. Po jarních prázdninách žáci zůstávají doma, škola bude uzavřená od pondělí 16. 3. 2020 až do odvolání.

Pro další informace sledujte náš web a aktuální informace v médiích. Potvrzení o ošetřovném při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy, bude rodičům vydávat škola od pondělí 16. 3. 2020 od 9.00 hod.

Zapojení odborníka z praxe do výuky

Projekt Šablony II. – 4. blok

V měsíci únoru pokračoval v naší škole pro žákyně 2. stupně seriál zaměřený na vizáž a péči o pleť vedený kosmetičkou paní Drahuškou Hornovou. Čtvrtý blok, již předposlední, byl zaměřený na barvovou typologii. Seminář započal rozpravou nad psychologií barev. Dívky se dozvěděly, jak barvy ovlivňují naše životy a co v nás barvy evokují. Dále nás lektorka seznámila s barevnými typy, které lze rozlišit podle jednotlivých ročních období na typ jarní, letní, podzimní a zimní. Čtyři barevné typy jsou dány našimi rty, vlasy, barvou očí, pletí i pihami. Tyto základní rysy určují, které barvy a jaké odstíny nám budou slušet. Po praktické ukázce barvové typologie následovala všemi oblíbená část zaměřená na líčení. Děkujeme paní Hornové za zajímavý kurz a za dárečky pro děvčata – vzorky  make-up . Všichni se těšíme na poslední blok, který bude zaměřený na shrnutí a zopakování dosavadních poznatků a zakončený závěrečným kvízem.

(Jana Hýsková)