ŠKOLA JE OD 12.4. OTEVŘENÁ
9.4.2021

Od pondělí 12.4.2021 se naše škola pro žáky otevře. Návrat žáků do školy se uskuteční za následujících podmínek. Nově se budou žáci testovat a mít při výuce roušky (u dětí, které jsou toho schopny) . Více informací dostanete telefonicky od třídních učitelek. Děkujeme za spolupráci.

Pondělí 17.5.2021
Hovězí vývar s kapáním
Bramborové šišky s makovou posypkou
Maminčino kuřecí stehno (kuřecí játra, slanina, žampiony)
Úterý 18.5.2021
Bramborová
Kuřecí maso na kari se smetanou
kuskus
Uzetská čočka s brambory, vejcem a rajčaty
pečivo
Středa 19.5.2021
Cibulová s vejci
Srbské vepřové rizoto s pohankou
červená řepa
Houbové rizoto, sýr
Čtvrtek 20.5.2021
Rybí krémová s krutony
Špekové knedlíky
dušené zelí, cibulka
Zapečené sýrové těstoviny s rajčaty a brokolicí

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Romano suno 2020

Ocenění v literární a výtvarné soutěži Romano suno 2020

Obecně prospěšná společnost Nová škola, která již od roku 1996 podporuje inkluzivní vzdělávání menšin, cizinců či jinak sociálně či kulturně znevýhodněných dětí a mládeže, vyhlašuje každým rokem literární, audiovizuální a výtvarnou soutěž Romano suno. Již tradičně se do této soutěže zapojují i žáci ZŠ v Horním Tanvaldu. 23. ročník byl v tomto roce poznamenán jarním přerušením výuky, ale i tentokrát jsme poslali organizaci Nová škola několik prací. K naší velké radosti se ve výtvarné kategorii blýskla třetím místem žákyně 7. ročníku Vanesa Ficuová.  Bohužel se kvůli epidemiologické situaci nemohlo tentokrát konat slavnostní předávání cen, které se obvykle odehrává v Americkém centru v Praze.  Vyhlášení oceněných odvysílala 7. prosince  ROMEATV a my jsme jej s napětím sledovali. Byli jsme též pyšní na to, že zde mezi vítězi zaznělo i jméno žákyně Zdeňky Horváthové, jejíž literární text do soutěže poslal za neziskovou organizaci Romany art workshop Patrik Kotlár. Oběma dívkám gratulujeme. Pokud se budete chtít na slavnostní vyhlášení vítězů podívat, najdete jej na stránkách romea.cz.

(Ivana Horčičková)