ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU 2021/2022
30.8.2021

Ve středu 1. září od 8,00 hodin se opět shledáme na školním hřišti. Školní družina a školní jídelna bude v provozu od 2.9. Dle nařízení Mšmt se musí žáci hned první hodinu ve škole otestovat antigenními testy. Poprosíme o dodržování hygienických pravidel – rouška, rozestup a požívat dezinfekci na ruce.

Pátek 22.10.2021
Krkonošská cibulačka s masem
Jaternicový prejt, dušené zelí, cibulka
Bramborové halušky s bryndzou a slaninou
Pondělí 25.10.2021
Hovězí vývar s masem a vejci
Bavorské vdolečky
Treska tmavá zapečená se sýrem
šťouchané brambory s cibulkou
Úterý 26.10.2021
Gulášová
Rizoto s kuřecím masem a zeleninou, sýr
kyselá okurka
Fazolové lusky na smetaně

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Živá knihovna povolání

Prezentace firem v science centru IQLANDIA

Čas dospívání s sebou nese i rozhodování. Rozhodování o budoucnosti, o dalších krocích v životě. Kam budou směřovat kroky deváťáků po ukončení základní školy? Jaké bude jejich budoucnost a uplatnění v životě? Budou mít šťastnou volbu při výběru povolání? Na tyto otázky se budou v následujících dnech snažit najít odpovědi v řadě programů zaměřených na profesní a edukativní poradenství. Prvním z těchto programů byla Živá knihovna povolání, na níž se prezentovalo spolu s Krajskou nemocnicí Liberec, Úřadem práce České republiky a IQlandií šest libereckých firem, které nabízejí další uplatnění převážně studentům technických oborů. V zajímavém prostředí science centra IQLANDIA žáky oslovily zejména prezentace na pozice svářeče plastů, elektrikáře, ošetřovatelky. Dívky pak okouzlila výroba bižuterie z Preciosy. Na všech stanovištích však jednomyslně znělo: „Měli byste se dále vzdělávat“. Přejeme žákům, aby našli tu správnou střední školu, zajímavý učební obor a jejich budoucí povolání pro ně bylo i koníčkem.

(Ivana Horčičková)