Testování žáků na škole
19.11.2021

Dle nařízení Vlády ČR ze dne 12. 11. 2021 bude vždy v pondělí 22. a 29. 11. 2021 probíhat na škole testování žáků antigenními testy.

Pondělí 29.11.2021
Drožďová se zeleninou a jáhly
Italský těstovinový nákyp s vepřovým masem a sýrem
Úterý 30.11.2021
Krupicová s vejci
Smažený karbanátek
bramborová kaše
Středa 1.12.2021
Bramborová s houbami
Kuřecí stehno ala bažant, dušené zelí
houskové knedlíky
Vepřové nudličky po cikánsku
dušená rýže

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Co všechno jsme se naučili

Září v přípravné třídě

Letos se nám v přípravné třídě sešlo 6 kluků a 9 holčiček. Pět dětí již známe z loňského roku - mají tak náskok před ostatními, ale věříme, že ti je brzy dohoní. Začínáme se učit základní barvy, tvary a jednoduché básničky a písničky. Děti se učí správně držet tužku a při vybarvování obrázků nepřetahovat. Již znají dvě klasické české pohádky (O Koblížkovi a O Smolíčkovi) a příběh umějí logicky poskládat z obrázků. Podle velikosti umějí např. také rozhodnout, které nářadí patří tatínkovi a které jeho synovi. Pomocí speciální fixy dělají různá grafomotorická cvičení, která jsou důležitá pro uvolnění ruky ke kreslení a později ke psaní. Děti již zvládnou namalovat například základní geometrické tvary, myšku, domeček a dokonce se pokusily namalovat i samy sebe.  Počítat umíme zatím do dvou a díky modelíně jsme natrénovali krájení soust na talíři ve školní jídelně. Děti již také vědí, na jaké straně talíře má být vidlička, nůž a lžíce. Ve volných chvílích si děti hrají, stavějí nebo „vaří“.

(Hana Svobodová a Radka Jará)