Informace Tady nic není :-(
Pondělí 16.5.2022
Hovězí vývar se smaženým hráškem
Hovězí guláš
houskové knedlíky
Aljašská treska smažená v těstíčku, dušený hrášek
pečené brambory
Úterý 17.5.2022
Kapustová
Boloňské špagety, sýr
Vepřová kýta po štěpánsku
dušená rýže
Středa 18.5.2022
Krkonošská cibulačka s krutony
Slepice na paprice
Palačinky plněné špenátem a sypané Nivou
Čtvrtek 19.5.2022
Selská čočková s bramborami a smetanou
Vepřové maso na česneku, dušené zelí
bramborové knedlíky
Pečená kuřecí křídla na grilu
salát Coleslaw, pečivo
Pátek 20.5.2022
Maďarská kuřecí se zeleninou
Čevabčiči, hořčice, cibule
Mexické fazole se šunkovou klobásou a rajčaty
kuskus

Ceny obědů od 1.1.2022:

Ekočarování

Projektový den s pohádkovými bytostmi

V navazujícím ekologickém projektu o vodě nám pomáhali žáci 7., 8. a 9. ročníku připravit kouzelné vyučování pro své mladší kamarády. Pro zadávání úkolů jsme se inspirovali jak dubnovým Dnem Země, tak i blížícím se pálením čarodějnic. Nejstarší žáci připravili všechna pohádková zastavení a vyznačili modrými kapkami cestu. Pohádka o živé vodě pak zavedla ostatní spolužáky na trasu kolem řeky Kamenice. Tam na jejich pomoc již netrpělivě čekaly pohádkové bytosti. Nejprve děti pomohly v trávě posbírat třem vodním žínkám jejich poztrácené korálky. U lávky pak na ně čekal smutný skřítek Rákosníček. Děti ho však brzy rozveselily, když mu vyčistily znečištěný rybníček a splnily všechny úkoly týkající se ochrany přírody. U dračí sluje je vysvobozené princezny obdarovaly lahvičkou se živou vodou. Zbývalo ještě dostat se tichými kroky přes území zlé čarodějnice až k vodníkovi, kterému děti nejen pomokly s chytáním zatoulaných rybek, ale ještě ho pozvaly k ohýnku na vuřty a kouzelný bylinkový lektvar s živou vodou. Nejtěžší úkol však měli všichni ještě před sebou. Bylo nutné uklidit nepořádek kolem dračího obydlí. Ale nezlobte se na draka. Odpadky podél Kamenice tam zanechali lidé. Úklidem nepořádku kolem řeky jsme náš ekologický a čarodějný den zakončili.

(Ivana Horčičková)