Ředitelské volno 29. - 30. 9. 2022
27.9.2022

Ve dnech 29. - 30. 9. 2022 bude ředitelské volno z důvodu opravy vodovodního potrubí, nepoteče voda. Škola opět začne v pondělí 3.10. Děkujeme za pochopení.

Čtvrtek 29.9.2022
Pátek 30.9.2022
Pondělí 3.10.2022
Česneková s osmaženou houskou
Vepřový guláš
Pečené kuřecí stehno s dýní a rozmarýnem

Výlet do podzemí

Bozkovské jeskyně

V pátek 24.6.2022 se žáci 5. ročníku vydali navštívit Bozkovské dolomitové jeskyně. Nejprve se svezli vlakem z Tanvaldu do Jesenného a pak je čekala lesní cesta do Bozkova. Při posledním stoupání k jeskyním se pořádně zapotili a pak i zchladili  při prohlídce jeskyní. V podzemí děti strávily krásnou hodinku s milou slečnou průvodkyní, která je seznámila s jednotlivými druhy krápníků a jejich vznikem. Poznaly, jak vypadá tma v podzemní jeskyni , jak průzračná podzemní voda může být, kde má lože Rumcajs, jak může vypadat peklo i Záclona v Loupežnické jeskyni a tzv. Mechová zahrádka. Největším překvapením byl pro děti Jezerní dóm. V modrozelené hladině průzračně čisté vody se zrcadlily skalní stěny dómu i nízké stropy Kuklových prostor. Jezero se svou rozlohou14 x 24 metrů a průměrnou hloubkou 140 cm je největším podzemním jezerem v ČR. Po prohlídce jeskyň děti nakoupily drobné suvenýry i občerstvení a pak už opět vyrazily  pěšky na vlak do Jesenného. Výlet si děti opravdu užily a teď už se mohou těšit na vysvědčení a letní prázdniny.

(Jana Hýsková)