Informace Tady nic není :-(
Čtvrtek 8.12.2022
Pórková
Boloňské špagety, sýr
Kuřecí maso Chop-Suey (žampiony, bambus, mrkev, paprika, pórek)
dušená rýže
Pátek 9.12.2022
Zeleninový vývar s drobením
Vepřové maso na paprice
Kuřecí stripsy v bylinkové strouhance
Pondělí 12.12.2022
Zeleninový vývar s kuskusem
Koprová omáčka, vejce
Kuřecí nudličky se šunkou a ananasem "Hawai"
dušená rýže

Dušičky nebo Halloween?

Projektový den druháků a třeťáků

Halloween je pro děti jako stvořený. Den plný netopýrů, černých koček, pavouků, upírů, čarodějů a jiných nadpřirozených bytostí, které ožívají díky převlekům a maskám. Ale naše paní učitelka i paní asistentka mají raději Dušičky, den, kdy si připomínáme zemřelé, kdy se podle starých legend mohou duše zemřelých vracet z očistce. A tak aby si všichni přišli na své, spojili jsme oba svátky do jednoho projektového dne. Ráno se ve třídě sešli místo druháků a třeťáků hrozný rytíř, čarodějnice, princezna, králíček a smrťák. Nejdřív jsme si rozdíl mezi Dušičkami a Halloweenem vysvětlili. Splnili jsme strašidelné úkoly, spočítali pavouky, vydlabali dýně, přečetli si O opilém Jackovi. Kdo se nebál, posvačil čarodějnické prsty a zapil je krvavým čajem. Nakonec jsme vyrobili dušičkové lampičky a na hřbitově zapálili světýlko pro zemřelé. Všechno to shrnul a zhodnotil Ondra: „Týýý jooo, to bylo super!“

(Lenka Machová)