Informace Tady nic není :-(
Čtvrtek 8.12.2022
Pórková
Boloňské špagety, sýr
Kuřecí maso Chop-Suey (žampiony, bambus, mrkev, paprika, pórek)
dušená rýže
Pátek 9.12.2022
Zeleninový vývar s drobením
Vepřové maso na paprice
Kuřecí stripsy v bylinkové strouhance
Pondělí 12.12.2022
Zeleninový vývar s kuskusem
Koprová omáčka, vejce
Kuřecí nudličky se šunkou a ananasem "Hawai"
dušená rýže

Třída plná masek

Halloween v 5. třídě

Tak jako každý rok využíváme tento svátek k tomu, abychom si s dětmi popovídali o svátku zesnulých (dušičky) a zároveň si připomínáme Halloween, který je keltský svátek s historií sahající až do doby před naším letopočtem. Den 31. října byl hranicí mezi dvěma hlavními periodami (létem a zimou). Keltové tento den vnímali jako pomezí, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Stavěli proto oltáře, které obsahovaly ptačí pera, či zvířecí lebky, a měly za účel navázat spojení s mrtvými, pro které se pak pořádaly uctívací obřady. Tento den se děti převlékly do strašidelných masek a plnily různé úkoly. Nechybělo halloweenské občerstvení, hra Bingo, dlabání dýní, vytváření mumií, obratnostní hry, ani hraní kostek mezi jednotlivými strašidly.

(Pavla Pelouchová)