PROVOZ ZÁKLADNÍ ŠKOLY V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020 - AKTUALIZOVÁNO
29.5.2020

Vážení rodiče,

MŠMT vydalo 27. 5. 2020 aktualizovaný dokument s názvem Ochrana zdraví a provoz základních škol v období do konce školního roku 2019 / 2020. Jedná se o soubor hygienických a bezpečnostních pokynů pro školy.

Na základě tohoto dokumentu ZŠ / třídy zřízené podle § 16 odst. 9 školského zákona pro žáky s tělesným postižením, mentálním postižením, souběžným postižením více vadami, poruchami autistického spektra či závažnými poruchami chování, bude škola žákům 1. stupně otevřena od pondělí 1. června 2020. Účast žáků je dobrovolná. Výuka bude probíhat každý den od 8,00 - 11,40 hodin.

Pro žáky 2. stupně stále pokračuje vzdělávání na dálku s možností od pondělí 8. června konzultačních hodin přímo ve škole.

Před vstupem žáka do školy je zákonný zástupce povinen podepsat seznámení ohledně hygienických pravidel školy a čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění.

Pro žáky, kteří upřednostní vzdělávání z domova, stále platí povinnost vyzvedávání a předávání úkolů nebo pracovních listů ve škole - 1. stupeň každé úterý od 8,00 - 10,00 hodin.  2. stupeň každou středu od 8,00 - 10,00 hodin.

Přípravná třída - zahájení výuky
12.5.2020

Vážení rodiče,

Přípravná třída zahájí výuku v pondělí 25. 5. 2020 od 8. hodin. Školní družina bude do 13,30 hodin.

PROCVIČOVÁNÍ UČIVA
17.3.2020

Na horní (žluté) liště je nově přidána záložka "Procvičování učiva".

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ - KORONAVIR
11.3.2020

Na základě mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví se zakazuje s účinností od 11. 3. 2020 osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, viz č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIM/KAN ze dne 10. 3. 2020. Po jarních prázdninách žáci zůstávají doma, škola bude uzavřená od pondělí 16. 3. 2020 až do odvolání.

Pro další informace sledujte náš web a aktuální informace v médiích. Potvrzení o ošetřovném při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy, bude rodičům vydávat škola od pondělí 16. 3. 2020 od 9.00 hod.

Pondělí 1.6.2020
Drůbeží vývar s těstovinami
Kuřecí stehno na žampionech
dušená rýže
Úterý 2.6.2020
Kulajda
Brambory zapečené s vepřovým masem
Středa 3.6.2020
Zeleninový vývar s jáhly
Hamburská vepřová kýta
houskové knedlíky

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Vánoce – to jsou tradice a příjemně strávené chvíle s blízkými.

A v tomto duchu probíhají i naše vánoční besídky. Je to možné proto, že jsme malá škola a všichni se v ní navzájem dobře znají.

Ve čtvrtek 20. prosince se děti nejprve sešly ve svých třídách a se spolužáky a svojí paní učitelkou poseděly u ozdobených stromečků. Rozdaly si dárky a pochutnali si na cukroví, díky jehož pečení už od začátku prosince voněla celá škola. Společně si zazpívaly koledy, krájela se jablíčka a pozorovaly svíčky plovoucí v ořechových skořápkách. V deset hodin se pak všechny děti sešly v nazdobené tělocvičně. Tam na ně čekaly zimně – vánoční soutěže a na ty se už moc těšily. Protože tradice jsou tradice, bez některých by si děti snad ani naši besídku nedovedly představit (třeba lovení ořechů). Na začátku se při prezentaci děti dozvěděly, jak se slaví Vánoce v jiných zemích a také to, že ne všude naděluje dárky Ježíšek. A potom už na řadu přišla vystoupení žáků – básničky, zpívání i tancování byly prokládané soutěžemi pro malé i velké. Děti lepily řetězy, hádaly vánoční písničky, přenášely na lžíci ozdoby a s chutí se účastnily těchto i dalších her. Pokaždé dostaly sladkou odměnu, a to nejen za vítězství, ale i za snahu a odvahu. Na závěr děti zapálily prskavky, zazněla poslední koleda a tím jim začaly vánoční prázdniny a těšení na Štědrý den. Domů odcházely vánočně naladěny nejenom děti, ale i paní učitelky.

Tak hezké Vánoce všem!

(H. Svobodová)

Vloženo: 7.3.2019 | Zobrazeno: 591x
Letos na téma povolání

Beseda s ukázkami sebeobrany.

Děkujeme, že jste byli s námi.

V rámci realizace preventivních programů proběhla na druhém stupni v pondělí 11. 2. první část besed s organizací Maják.

Alkohol je metla lidstva...

Střední odborná škola v Liberci připravila pro naše žáky projektový den.

Účastníme se výtvarné soutěže.

Celkem: 52 článků