ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU 2021/2022
30.8.2021

Ve středu 1. září od 8,00 hodin se opět shledáme na školním hřišti. Školní družina a školní jídelna bude v provozu od 2.9. Dle nařízení Mšmt se musí žáci hned první hodinu ve škole otestovat antigenními testy. Poprosíme o dodržování hygienických pravidel – rouška, rozestup a požívat dezinfekci na ruce.

Pátek 22.10.2021
Krkonošská cibulačka s masem
Jaternicový prejt, dušené zelí, cibulka
Bramborové halušky s bryndzou a slaninou
Pondělí 25.10.2021
Hovězí vývar s masem a vejci
Bavorské vdolečky
Treska tmavá zapečená se sýrem
šťouchané brambory s cibulkou
Úterý 26.10.2021
Gulášová
Rizoto s kuřecím masem a zeleninou, sýr
kyselá okurka
Fazolové lusky na smetaně

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Svatováclavskou stezkou

Projektový den připravený Střediskem volného času Tanvald

V úterý 28. září jsme si užili volný den, Den české státnosti. Na toto datum připadá svátek sv. Václava, patrona Čech a Moravy a jednoho z tradičních symbolů českého státu. Není tedy na škodu připomenout si přemyslovskou historii i symboly české státnosti. SVČ v Tanvaldu připravilo k tomuto výročí týdenní akci určenou primárně pro školy z Tanvaldska. S připravenými materiály jsme pracovali předem v hodinách českého jazyka, hudební a výtvarné výchovy, vlastivědy a dějepisu a byli jsme tedy náležitě vybaveni vědomostmi, abychom se ve čtvrtek 3o. září mohli vydat plnit šest úkolů, rozmístěných na nové cestě vedoucí od penzionu Bobovka až k vyhlídce Špička. Žáci všech zúčastněných tříd obstáli na výbornou, jen u úlohy, která se týkala dvouocasého lva ve státním znaku se nikomu nepodařilo splnit poslední část zadání – najít figurku lva. Zklamání nám ale vynahradilo krásné počasí a pěkné zážitky. Děkujeme SVČ v Tanvaldu za připravené podklady a hezkou akci.

(Ivana Horčičková)