5.2.2024

Třídní schůzky 1. stupně se budou konat v týdnu od 5.-9. února.

Třídní schůzky 2.stupně se budou konat v úterý 6, února a středu 7.února.

Přesné časy třídních schůzek po dohodě s vyučujícími.

Vánoční dílny
1.12.2023

Úterý 27.2.2024
Středa 28.2.2024
Čtvrtek 29.2.2024
Pátek 1.3.2024

Ceny obědů od 1.9.2023:

Ahoj Nemo!

Exkurze do Botanické zahrady v Liberci

Vánočním dárkem byla pro žáky osmého ročníku návštěva Botanické zahrady v Liberci. V devíti zdejších moderních výstavních pavilonech prošli osmáci například australskou pouští rovnou do Afriky. Objevili zde banány, citrusy i kakaovník. Poté se ocitli v tropickém pralese a v pavilonu prehistorických rostlin si udělali představu o přírodě z doby dinosaurů. Také asijská část expozice dokázala nadchnout, a to nejen voňavými ibišky, ale i jezírkem s barevnými čínskými koi kapry. Během prohlídky žáky zaujaly i masožravé rostliny a obrovská sbírka kaktusů. Ale nechybí zde ani živočichové. Zdejší krokodýl si všechny změřil přísným, pohledem a vodní želva hned u vchodu pozvala do nejkrásnější části expozice – do akvárií. Za zubatými piraňami a murénou byl pohled na Nema a Dory v korálovém útesu odměnou dne. A to nás ještě čekaly další zážitky cestou zpět na nádraží! Na náměstí jsme do schránky pro Ježíška vhodili naše dopisy s přáními, prošli jsme předvánočními trhy, ale stihli jsme i obdivovat úchvatný pohyblivý Betlém. Už aby zase byly Vánoce!

(Ivana Horčičková)