Pololetní prázdniny 3. února 2023
2.2.2023

V pátek 3.2. 2023 jsou pololetní prázdniny. Do školy se půjde opět v pondělí 6. 2. 2023. Přejeme hezký prodloužený víkdend !

Úterý 7.2.2023
Hovězí vývar s krupicí a vejci
Bramborové šišky s mákem, máslo
Hovězí maso na žampionech
jasmínová rýže
Středa 8.2.2023
Čočková s párkem
Kuřecí špíz
Zeleninové rizoto,sýr
Čtvrtek 9.2.2023
Zeleninový vývar s těstovinami
Italský těstovinový nákyp s vepřovým masem, rajčaty a sýrem
Vepřová kotleta
šťouchané brambory s cibulkou
Pátek 10.2.2023
Podkrkonošské kyselo
Smažený holandský řízek
bramborová kaše
Treska na rajčatech a česneku
bulgur

Pomáháme zvířátkám

Návštěva psího útulku DÁŠENKA

V červnu jezdíme na školní výlety, těšíme se na prázdniny a na konci června již několik let chodíme   za psími kamarády do útulku Dášenka. Této akci vždy ještě předchází sbírka mezi dětmi a zaměstnanci školy na nákup dobrot pro pejsky. Ve středu 19. 6. vyrazily do Lučan menší děti z prvního stupně a deváťáci. Jeli jsme vlakem na Smržovku a v místním Zverimexu nakoupili konzervy, kostičky a jiné psí pamlsky. Protože děti ve škole vybraly přes 1000,- Kč, měly na konci nákupu baťůžky plné. A pak už nás čekala jenom cesta přes kopec do Lučan, předání dárků vedoucí útulku paní Kubištové a to, na co se děti těšily nejvíc – vycházka s pejsky. Ta sice trvala jenom hodinu, ale přesto děti pochopily, že musí s pejsky zacházet tak, aby si venčení užili i oni. A to se určitě povedlo.

Psím kamarádům přejeme, aby našli brzy nový domov a hodné páníčky.

(Lenka Machová)