ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU 2021/2022
30.8.2021

Ve středu 1. září od 8,00 hodin se opět shledáme na školním hřišti. Školní družina a školní jídelna bude v provozu od 2.9. Dle nařízení Mšmt se musí žáci hned první hodinu ve škole otestovat antigenními testy. Poprosíme o dodržování hygienických pravidel – rouška, rozestup a požívat dezinfekci na ruce.

Pátek 22.10.2021
Krkonošská cibulačka s masem
Jaternicový prejt, dušené zelí, cibulka
Bramborové halušky s bryndzou a slaninou
Pondělí 25.10.2021
Hovězí vývar s masem a vejci
Bavorské vdolečky
Treska tmavá zapečená se sýrem
šťouchané brambory s cibulkou
Úterý 26.10.2021
Gulášová
Rizoto s kuřecím masem a zeleninou, sýr
kyselá okurka
Fazolové lusky na smetaně

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Vánoce – to jsou tradice a příjemně strávené chvíle s blízkými.

A v tomto duchu probíhají i naše vánoční besídky. Je to možné proto, že jsme malá škola a všichni se v ní navzájem dobře znají.

Ve čtvrtek 20. prosince se děti nejprve sešly ve svých třídách a se spolužáky a svojí paní učitelkou poseděly u ozdobených stromečků. Rozdaly si dárky a pochutnali si na cukroví, díky jehož pečení už od začátku prosince voněla celá škola. Společně si zazpívaly koledy, krájela se jablíčka a pozorovaly svíčky plovoucí v ořechových skořápkách. V deset hodin se pak všechny děti sešly v nazdobené tělocvičně. Tam na ně čekaly zimně – vánoční soutěže a na ty se už moc těšily. Protože tradice jsou tradice, bez některých by si děti snad ani naši besídku nedovedly představit (třeba lovení ořechů). Na začátku se při prezentaci děti dozvěděly, jak se slaví Vánoce v jiných zemích a také to, že ne všude naděluje dárky Ježíšek. A potom už na řadu přišla vystoupení žáků – básničky, zpívání i tancování byly prokládané soutěžemi pro malé i velké. Děti lepily řetězy, hádaly vánoční písničky, přenášely na lžíci ozdoby a s chutí se účastnily těchto i dalších her. Pokaždé dostaly sladkou odměnu, a to nejen za vítězství, ale i za snahu a odvahu. Na závěr děti zapálily prskavky, zazněla poslední koleda a tím jim začaly vánoční prázdniny a těšení na Štědrý den. Domů odcházely vánočně naladěny nejenom děti, ale i paní učitelky.

Tak hezké Vánoce všem!

(H. Svobodová)

Vloženo: 7.3.2019 | Zobrazeno: 901x
Letos na téma povolání

Beseda s ukázkami sebeobrany.

Děkujeme, že jste byli s námi.

V rámci realizace preventivních programů proběhla na druhém stupni v pondělí 11. 2. první část besed s organizací Maják.

Alkohol je metla lidstva...

Střední odborná škola v Liberci připravila pro naše žáky projektový den.

Účastníme se výtvarné soutěže.

Celkem: 52 článků