COVID 19 - INFORMACE ke vzdělávání
13.10.2020

Od středy 14. října 2020 rozhodlo Ministerstvo školství o zavření základních škol. Toto zavření se ovšem netýká škol zřizovaných dle § 16 odst. 9, kam naše škola spadá. To znamená, že naši žáci 1. a 2. stupně budou do školy i nadále docházet na prezenční výuku. Přípravná třída se vzdělává také prezenčně. Na naší škole pokračuje osobní přítomnost žáků na vzdělávání. Více ZDE.

Dále 26. říjen a 27. říjen 2020 budou vyhlášeny v ZŠ jako dny volna. Následuje státní svátek 28. října a dva dny řádných prázdnin 29. – 30. října.

Roušky ve škole
18.9.2020

Žáci naší školy patří do výjimky v nošení roušek při výuce ve třídách, roušku mít při výuce nemusí. Přesto doporučujeme jejich nošení (u dětí, které jsou toho schopny). V prostorách školy a při přechodu do odborných učeben je rouška vyžadována. Tímto prosíme rodiče a žáky o spolupráci. Děkujeme!

Pátek 30.10.2020
Pondělí 2.11.2020
Čočková s kroupami a zeleninou
Boloňské špagety, sýr
Vepřové maso v mrkvi
Úterý 3.11.2020
Květáková
Masové klopsy v rajčatové omáčce
Zapečená pohanka s anglickou slaninou a sýrem

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Vánoce – to jsou tradice a příjemně strávené chvíle s blízkými.

A v tomto duchu probíhají i naše vánoční besídky. Je to možné proto, že jsme malá škola a všichni se v ní navzájem dobře znají.

Ve čtvrtek 20. prosince se děti nejprve sešly ve svých třídách a se spolužáky a svojí paní učitelkou poseděly u ozdobených stromečků. Rozdaly si dárky a pochutnali si na cukroví, díky jehož pečení už od začátku prosince voněla celá škola. Společně si zazpívaly koledy, krájela se jablíčka a pozorovaly svíčky plovoucí v ořechových skořápkách. V deset hodin se pak všechny děti sešly v nazdobené tělocvičně. Tam na ně čekaly zimně – vánoční soutěže a na ty se už moc těšily. Protože tradice jsou tradice, bez některých by si děti snad ani naši besídku nedovedly představit (třeba lovení ořechů). Na začátku se při prezentaci děti dozvěděly, jak se slaví Vánoce v jiných zemích a také to, že ne všude naděluje dárky Ježíšek. A potom už na řadu přišla vystoupení žáků – básničky, zpívání i tancování byly prokládané soutěžemi pro malé i velké. Děti lepily řetězy, hádaly vánoční písničky, přenášely na lžíci ozdoby a s chutí se účastnily těchto i dalších her. Pokaždé dostaly sladkou odměnu, a to nejen za vítězství, ale i za snahu a odvahu. Na závěr děti zapálily prskavky, zazněla poslední koleda a tím jim začaly vánoční prázdniny a těšení na Štědrý den. Domů odcházely vánočně naladěny nejenom děti, ale i paní učitelky.

Tak hezké Vánoce všem!

(H. Svobodová)

Vloženo: 7.3.2019 | Zobrazeno: 688x
Letos na téma povolání

Beseda s ukázkami sebeobrany.

Děkujeme, že jste byli s námi.

V rámci realizace preventivních programů proběhla na druhém stupni v pondělí 11. 2. první část besed s organizací Maják.

Alkohol je metla lidstva...

Střední odborná škola v Liberci připravila pro naše žáky projektový den.

Účastníme se výtvarné soutěže.

Celkem: 52 článků