NAŠE ŠKOLA SE ŽÁKŮM OTEVŘE V PONDĚLÍ 4. LEDNA
30.12.2020

Naše škola zůstává pro žáky v novém roce otevřená. Na základě rozhodnutí vlády ze dne 23. 12. 2020 "je povolena osobní přítomnost žáků základních škol a tříd zřízených podle § 16 odst. 9 školského zákona".Pokračujeme tedy v tom samém režimu, jako jsme končili v prosinci, kdy bylo jednoznačnou prioritou zachování homogenity skupin a ochrana zdraví všech ve škole.

Vánoční prázdniny 21.12.2020 - 3.1.2021
15.12.2020

Vánoční prázdniny začnou letos dříve. Naposledy půjdou žáci do školy v pátek 18.12.2020 a opět se potkáme až v pondělí 4.1.2021. Přejeme krásné prožití vánočních svátků a hodně zdraví a štěstí v novém roce!

Roušky ve škole
18.9.2020

Žáci naší školy patří do výjimky v nošení roušek při výuce ve třídách, roušku mít při výuce nemusí. Přesto doporučujeme jejich nošení (u dětí, které jsou toho schopny). V prostorách školy a při přechodu do odborných učeben je rouška vyžadována. Tímto prosíme rodiče a žáky o spolupráci. Děkujeme!

Pátek 15.1.2021
Krkonošská cibulačka (česnek, houby)
Sójové placičky na grilu, česnekový dip
Bratislavská vepřová kýta (smetana, zelenina)
Pondělí 18.1.2021
Zeleninový vývar s drožďovými knedlíčky
Italský těstovinový nákyp s vepřovým masem a sýrem
Palačinka se zavařeninou a čokoládou
Úterý 19.1.2021
Frankfurtská
Vepřová pečeně, dušená mrkev
Masové klopsy v rajčatové omáčce

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Vánoce – to jsou tradice a příjemně strávené chvíle s blízkými.

A v tomto duchu probíhají i naše vánoční besídky. Je to možné proto, že jsme malá škola a všichni se v ní navzájem dobře znají.

Ve čtvrtek 20. prosince se děti nejprve sešly ve svých třídách a se spolužáky a svojí paní učitelkou poseděly u ozdobených stromečků. Rozdaly si dárky a pochutnali si na cukroví, díky jehož pečení už od začátku prosince voněla celá škola. Společně si zazpívaly koledy, krájela se jablíčka a pozorovaly svíčky plovoucí v ořechových skořápkách. V deset hodin se pak všechny děti sešly v nazdobené tělocvičně. Tam na ně čekaly zimně – vánoční soutěže a na ty se už moc těšily. Protože tradice jsou tradice, bez některých by si děti snad ani naši besídku nedovedly představit (třeba lovení ořechů). Na začátku se při prezentaci děti dozvěděly, jak se slaví Vánoce v jiných zemích a také to, že ne všude naděluje dárky Ježíšek. A potom už na řadu přišla vystoupení žáků – básničky, zpívání i tancování byly prokládané soutěžemi pro malé i velké. Děti lepily řetězy, hádaly vánoční písničky, přenášely na lžíci ozdoby a s chutí se účastnily těchto i dalších her. Pokaždé dostaly sladkou odměnu, a to nejen za vítězství, ale i za snahu a odvahu. Na závěr děti zapálily prskavky, zazněla poslední koleda a tím jim začaly vánoční prázdniny a těšení na Štědrý den. Domů odcházely vánočně naladěny nejenom děti, ale i paní učitelky.

Tak hezké Vánoce všem!

(H. Svobodová)

Vloženo: 7.3.2019 | Zobrazeno: 733x
Letos na téma povolání

Beseda s ukázkami sebeobrany.

Děkujeme, že jste byli s námi.

V rámci realizace preventivních programů proběhla na druhém stupni v pondělí 11. 2. první část besed s organizací Maják.

Alkohol je metla lidstva...

Střední odborná škola v Liberci připravila pro naše žáky projektový den.

Účastníme se výtvarné soutěže.

Celkem: 52 článků