Informace Tady nic není :-(
Pátek 6.12.2019
Hovězí vývar s těstovinami
Hovězí maso vařené, rajčatová omáčka
Zapečené těstoviny se špenátem a uzeným masem
Pondělí 9.12.2019
Kuřecí vývar s kuskusem
Debrecínský vepřový guláš
Kuřecí maso Kung-pao (arašídy, sója, víno)
jasmínová rýže
Úterý 10.12.2019
Bramborová s houbami
Bramborové špalíčky
máslo, maková posypka
Smažený karbanátek
bramborová kaše

Ceny obědů:

děti do 10 let:     28,- Kč

děti 10 - 15 let:   31,- Kč

děti nad 15 let:   34,- Kč

Vánoce – to jsou tradice a příjemně strávené chvíle s blízkými.

A v tomto duchu probíhají i naše vánoční besídky. Je to možné proto, že jsme malá škola a všichni se v ní navzájem dobře znají.

Ve čtvrtek 20. prosince se děti nejprve sešly ve svých třídách a se spolužáky a svojí paní učitelkou poseděly u ozdobených stromečků. Rozdaly si dárky a pochutnali si na cukroví, díky jehož pečení už od začátku prosince voněla celá škola. Společně si zazpívaly koledy, krájela se jablíčka a pozorovaly svíčky plovoucí v ořechových skořápkách. V deset hodin se pak všechny děti sešly v nazdobené tělocvičně. Tam na ně čekaly zimně – vánoční soutěže a na ty se už moc těšily. Protože tradice jsou tradice, bez některých by si děti snad ani naši besídku nedovedly představit (třeba lovení ořechů). Na začátku se při prezentaci děti dozvěděly, jak se slaví Vánoce v jiných zemích a také to, že ne všude naděluje dárky Ježíšek. A potom už na řadu přišla vystoupení žáků – básničky, zpívání i tancování byly prokládané soutěžemi pro malé i velké. Děti lepily řetězy, hádaly vánoční písničky, přenášely na lžíci ozdoby a s chutí se účastnily těchto i dalších her. Pokaždé dostaly sladkou odměnu, a to nejen za vítězství, ale i za snahu a odvahu. Na závěr děti zapálily prskavky, zazněla poslední koleda a tím jim začaly vánoční prázdniny a těšení na Štědrý den. Domů odcházely vánočně naladěny nejenom děti, ale i paní učitelky.

Tak hezké Vánoce všem!

(H. Svobodová)

Vloženo: 7.3.2019 | Zobrazeno: 492x
Letos na téma povolání

Beseda s ukázkami sebeobrany.

Děkujeme, že jste byli s námi.

V rámci realizace preventivních programů proběhla na druhém stupni v pondělí 11. 2. první část besed s organizací Maják.

Alkohol je metla lidstva...

Střední odborná škola v Liberci připravila pro naše žáky projektový den.

Účastníme se výtvarné soutěže.

Celkem: 52 článků