Testování žáků na škole
6.12.2021

Dle nařízení Vlády ČR ze dne 12. 11. 2021 bude na škole probíhat antigenní testování žáků a to vždy v pondělí a čtvrtek nebo hned v první den příchodu žáka do školy.

Středa 19.1.2022
Hovězí vývar se zeleninou a kapáním
Sekaná pečeně
bramborová kaše
Slepice na paprice
Čtvrtek 20.1.2022
Frankfurtská
Srbské rizoto s vepřovým masem a zeleninou, sýr
červená řepa
Kuřecí stehno ala bažant, dušené zelí
houskový knedlík
Pátek 21.1.2022
Česneková s brambory a krutony
Alpský knedlík s povidly a vanilkovým krémem, maková posypka
Přírodní vepřový plátek, šoulet, kyselá okurka

Ceny obědů od 1.1.2022:

Vánoce – to jsou tradice a příjemně strávené chvíle s blízkými.

A v tomto duchu probíhají i naše vánoční besídky. Je to možné proto, že jsme malá škola a všichni se v ní navzájem dobře znají.

Ve čtvrtek 20. prosince se děti nejprve sešly ve svých třídách a se spolužáky a svojí paní učitelkou poseděly u ozdobených stromečků. Rozdaly si dárky a pochutnali si na cukroví, díky jehož pečení už od začátku prosince voněla celá škola. Společně si zazpívaly koledy, krájela se jablíčka a pozorovaly svíčky plovoucí v ořechových skořápkách. V deset hodin se pak všechny děti sešly v nazdobené tělocvičně. Tam na ně čekaly zimně – vánoční soutěže a na ty se už moc těšily. Protože tradice jsou tradice, bez některých by si děti snad ani naši besídku nedovedly představit (třeba lovení ořechů). Na začátku se při prezentaci děti dozvěděly, jak se slaví Vánoce v jiných zemích a také to, že ne všude naděluje dárky Ježíšek. A potom už na řadu přišla vystoupení žáků – básničky, zpívání i tancování byly prokládané soutěžemi pro malé i velké. Děti lepily řetězy, hádaly vánoční písničky, přenášely na lžíci ozdoby a s chutí se účastnily těchto i dalších her. Pokaždé dostaly sladkou odměnu, a to nejen za vítězství, ale i za snahu a odvahu. Na závěr děti zapálily prskavky, zazněla poslední koleda a tím jim začaly vánoční prázdniny a těšení na Štědrý den. Domů odcházely vánočně naladěny nejenom děti, ale i paní učitelky.

Tak hezké Vánoce všem!

(H. Svobodová)

Vloženo: 7.3.2019 | Zobrazeno: 928x
Letos na téma povolání

Beseda s ukázkami sebeobrany.

Děkujeme, že jste byli s námi.

V rámci realizace preventivních programů proběhla na druhém stupni v pondělí 11. 2. první část besed s organizací Maják.

Alkohol je metla lidstva...

Střední odborná škola v Liberci připravila pro naše žáky projektový den.

Účastníme se výtvarné soutěže.

Celkem: 52 článků