Testování žáků na škole
6.12.2021

Dle nařízení Vlády ČR ze dne 12. 11. 2021 bude na škole probíhat antigenní testování žáků a to vždy v pondělí a čtvrtek nebo hned v první den příchodu žáka do školy.

Středa 19.1.2022
Hovězí vývar se zeleninou a kapáním
Sekaná pečeně
bramborová kaše
Slepice na paprice
Čtvrtek 20.1.2022
Frankfurtská
Srbské rizoto s vepřovým masem a zeleninou, sýr
červená řepa
Kuřecí stehno ala bažant, dušené zelí
houskový knedlík
Pátek 21.1.2022
Česneková s brambory a krutony
Alpský knedlík s povidly a vanilkovým krémem, maková posypka
Přírodní vepřový plátek, šoulet, kyselá okurka

Ceny obědů od 1.1.2022:

Vítězství v literární soutěži Romano suno 2018

Za vyhlášením jsme vyrazili do Prahy

Již od roku 1997 pořádá nevládní nezisková organizace Nová škola literární a výtvarnou soutěž Romano suno – Romský sen. Tato soutěž je určena pro děti, píšící v romském jazyce, s jehož psanou formou se setkávají velmi výjimečně. Soutěž se pyšní podporou mnoha donorů a tradičně jsou její výsledky vyhlašovány na Americkém velvyslanectví v Praze. Naše základní škola každoročně do soutěže posílá literární i výtvarné příspěvky. Již v minulosti jsme se dočkali několika ocenění, na něž jsme pyšní.

V úterý 4. prosince jsme tedy vyrazili na vyhlášení 21. ročníku této soutěže s žákem 7. třídy Ondrejem Krištofem, který se dostal se svým příspěvkem mezi šest nejlepších. Do této kategorie bylo posláno celkem 134 literárních děl.  Organizátoři měli tento slavnostní den velmi pěkně připravený. Lektoři dopolední program zaměřili na workshop v romském jazyce, kde si všichni finalisté mezi sebou popovídali a zahráli zábavné hry.  Po obědě následoval proslov amerického velvyslance Stephena B. Kinga a zaznělo několik písniček v romském jazyce.  Pak už došlo na očekávané vyhlášení.  Ondrej Krištof se ve své kategorii umístil na 1. místě. Odborná porota složená z romských i neromských odborníků - literátů, výtvarníků i režisérů - ocenila přirozenost, spontánnost, ale i rozsah jeho příspěvku, v němž Ondra krásně píše o své rodině a vztahu ke škole.  Ondreji gratulujeme!

Jeho příspěvek si můžete přečíst ve sborníku prací Romano suno 2018 a přímý přenos ze slavnostního vyhlášení vítězů literární soutěže vysílala ROMEA TV a můžete jej shlédnout ze záznamu, tak jako žáci naší školy na odkazu:

(J. Kulhánek)

Divadelní představení v Jablonci nad Nisou pro III a IV. třídu: Limonádový Joe

Divadelní představení v Jablonci nad Nisou pro I. třídu: Kočičí pohádka

Neumíte si představit svět bez počítačů a mobilů?

Poslední školní den v roce jsme se bavili v kině.

Divadelní představení v Jablonci nad Nisou pro II. třídu: Olaf a sněžný drak

Celkem: 6 článků