Roušky ve škole
18.9.2020

Žáci naší školy patří do výjimky v nošení roušek při výuce ve třídách, přesto doporučujeme jejich nošení (u dětí, které jsou toho schopny). V prostorách školy a při přechodu do odborných učeben je rouška vyžadována. Tímto prosíme rodiče a žáky o spolupráci. Děkujeme!

Pondělí 21.9.2020
Slovenská kroupová
Vepřové maso po debrecínsku
houskové knedlíky
Bulgur s vepřovým masem a zeleninou
Úterý 22.9.2020

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Vítězství v literární soutěži Romano suno 2018

Za vyhlášením jsme vyrazili do Prahy

Již od roku 1997 pořádá nevládní nezisková organizace Nová škola literární a výtvarnou soutěž Romano suno – Romský sen. Tato soutěž je určena pro děti, píšící v romském jazyce, s jehož psanou formou se setkávají velmi výjimečně. Soutěž se pyšní podporou mnoha donorů a tradičně jsou její výsledky vyhlašovány na Americkém velvyslanectví v Praze. Naše základní škola každoročně do soutěže posílá literární i výtvarné příspěvky. Již v minulosti jsme se dočkali několika ocenění, na něž jsme pyšní.

V úterý 4. prosince jsme tedy vyrazili na vyhlášení 21. ročníku této soutěže s žákem 7. třídy Ondrejem Krištofem, který se dostal se svým příspěvkem mezi šest nejlepších. Do této kategorie bylo posláno celkem 134 literárních děl.  Organizátoři měli tento slavnostní den velmi pěkně připravený. Lektoři dopolední program zaměřili na workshop v romském jazyce, kde si všichni finalisté mezi sebou popovídali a zahráli zábavné hry.  Po obědě následoval proslov amerického velvyslance Stephena B. Kinga a zaznělo několik písniček v romském jazyce.  Pak už došlo na očekávané vyhlášení.  Ondrej Krištof se ve své kategorii umístil na 1. místě. Odborná porota složená z romských i neromských odborníků - literátů, výtvarníků i režisérů - ocenila přirozenost, spontánnost, ale i rozsah jeho příspěvku, v němž Ondra krásně píše o své rodině a vztahu ke škole.  Ondreji gratulujeme!

Jeho příspěvek si můžete přečíst ve sborníku prací Romano suno 2018 a přímý přenos ze slavnostního vyhlášení vítězů literární soutěže vysílala ROMEA TV a můžete jej shlédnout ze záznamu, tak jako žáci naší školy na odkazu:

(J. Kulhánek)

Divadelní představení v Jablonci nad Nisou pro III a IV. třídu: Limonádový Joe

Divadelní představení v Jablonci nad Nisou pro I. třídu: Kočičí pohádka

Neumíte si představit svět bez počítačů a mobilů?

Poslední školní den v roce jsme se bavili v kině.

Divadelní představení v Jablonci nad Nisou pro II. třídu: Olaf a sněžný drak

Celkem: 6 článků