ORGANIZACE ŠKOLY OD 26. DO 30. ČERVNA 2020
24.6.2020

V pátek 26. června se bude od 8.00 hodin předávat vysvědčení. Od 8.45 hodin bude na hřišti slavnostní rozloučení s žáky 9. třídy. Žáci si s sebou do školy vezmou: podepsané čestné prohlášení, žákovskou knížku a roušku. Školní družina bude do 14,30 hodin.

Rodiče, kteří své děti ze zdravotních důvodů do školy nepošlou, si mohou vysvědčení vyzvednout v pátek 26. 6. od 10 do 12 hodin nebo v pondělí 29. 6. od 8 do 10 hodin.

V pondělí 29. 6. a úterý 30. 6. bude ředitelské volno.

PROVOZ ZÁKLADNÍ ŠKOLY V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020 - AKTUALIZOVÁNO
29.5.2020

Vážení rodiče,

MŠMT vydalo 27. 5. 2020 aktualizovaný dokument s názvem Ochrana zdraví a provoz základních škol v období do konce školního roku 2019 / 2020. Jedná se o soubor hygienických a bezpečnostních pokynů pro školy.

Na základě tohoto dokumentu ZŠ / třídy zřízené podle § 16 odst. 9 školského zákona pro žáky s tělesným postižením, mentálním postižením, souběžným postižením více vadami, poruchami autistického spektra či závažnými poruchami chování, bude škola žákům 1. stupně otevřena od pondělí 1. června 2020. Účast žáků je dobrovolná. Výuka bude probíhat každý den od 8,00 - 11,40 hodin.

Pro žáky 2. stupně stále pokračuje vzdělávání na dálku s možností od pondělí 8. června konzultačních hodin přímo ve škole.

Před vstupem žáka do školy je zákonný zástupce povinen podepsat seznámení ohledně hygienických pravidel školy a čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění.

Pro žáky, kteří upřednostní vzdělávání z domova, stále platí povinnost vyzvedávání a předávání úkolů nebo pracovních listů ve škole - 1. stupeň každé úterý od 8,00 - 10,00 hodin.  2. stupeň každou středu od 8,00 - 10,00 hodin.

Přípravná třída - zahájení výuky
12.5.2020

Vážení rodiče,

Přípravná třída zahájí výuku v pondělí 25. 5. 2020 od 8. hodin. Školní družina bude do 13,30 hodin.

PROCVIČOVÁNÍ UČIVA
17.3.2020

Na horní (žluté) liště je nově přidána záložka "Procvičování učiva".

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ - KORONAVIR
11.3.2020

Na základě mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví se zakazuje s účinností od 11. 3. 2020 osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, viz č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIM/KAN ze dne 10. 3. 2020. Po jarních prázdninách žáci zůstávají doma, škola bude uzavřená od pondělí 16. 3. 2020 až do odvolání.

Pro další informace sledujte náš web a aktuální informace v médiích. Potvrzení o ošetřovném při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy, bude rodičům vydávat škola od pondělí 16. 3. 2020 od 9.00 hod.

Čtvrtek 6.8.2020
Pátek 7.8.2020
Pondělí 10.8.2020

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Vítězství v literární soutěži Romano suno 2018

Za vyhlášením jsme vyrazili do Prahy

Již od roku 1997 pořádá nevládní nezisková organizace Nová škola literární a výtvarnou soutěž Romano suno – Romský sen. Tato soutěž je určena pro děti, píšící v romském jazyce, s jehož psanou formou se setkávají velmi výjimečně. Soutěž se pyšní podporou mnoha donorů a tradičně jsou její výsledky vyhlašovány na Americkém velvyslanectví v Praze. Naše základní škola každoročně do soutěže posílá literární i výtvarné příspěvky. Již v minulosti jsme se dočkali několika ocenění, na něž jsme pyšní.

V úterý 4. prosince jsme tedy vyrazili na vyhlášení 21. ročníku této soutěže s žákem 7. třídy Ondrejem Krištofem, který se dostal se svým příspěvkem mezi šest nejlepších. Do této kategorie bylo posláno celkem 134 literárních děl.  Organizátoři měli tento slavnostní den velmi pěkně připravený. Lektoři dopolední program zaměřili na workshop v romském jazyce, kde si všichni finalisté mezi sebou popovídali a zahráli zábavné hry.  Po obědě následoval proslov amerického velvyslance Stephena B. Kinga a zaznělo několik písniček v romském jazyce.  Pak už došlo na očekávané vyhlášení.  Ondrej Krištof se ve své kategorii umístil na 1. místě. Odborná porota složená z romských i neromských odborníků - literátů, výtvarníků i režisérů - ocenila přirozenost, spontánnost, ale i rozsah jeho příspěvku, v němž Ondra krásně píše o své rodině a vztahu ke škole.  Ondreji gratulujeme!

Jeho příspěvek si můžete přečíst ve sborníku prací Romano suno 2018 a přímý přenos ze slavnostního vyhlášení vítězů literární soutěže vysílala ROMEA TV a můžete jej shlédnout ze záznamu, tak jako žáci naší školy na odkazu:

(J. Kulhánek)

Divadelní představení v Jablonci nad Nisou pro III a IV. třídu: Limonádový Joe

Divadelní představení v Jablonci nad Nisou pro I. třídu: Kočičí pohádka

Neumíte si představit svět bez počítačů a mobilů?

Poslední školní den v roce jsme se bavili v kině.

Divadelní představení v Jablonci nad Nisou pro II. třídu: Olaf a sněžný drak

Celkem: 6 článků