ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU 2021/2022
30.8.2021

Ve středu 1. září od 8,00 hodin se opět shledáme na školním hřišti. Školní družina a školní jídelna bude v provozu od 2.9. Dle nařízení Mšmt se musí žáci hned první hodinu ve škole otestovat antigenními testy. Poprosíme o dodržování hygienických pravidel – rouška, rozestup a požívat dezinfekci na ruce.

Pátek 22.10.2021
Krkonošská cibulačka s masem
Jaternicový prejt, dušené zelí, cibulka
Bramborové halušky s bryndzou a slaninou
Pondělí 25.10.2021
Hovězí vývar s masem a vejci
Bavorské vdolečky
Treska tmavá zapečená se sýrem
šťouchané brambory s cibulkou
Úterý 26.10.2021
Gulášová
Rizoto s kuřecím masem a zeleninou, sýr
kyselá okurka
Fazolové lusky na smetaně

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Vítězství v literární soutěži Romano suno 2018

Za vyhlášením jsme vyrazili do Prahy

Již od roku 1997 pořádá nevládní nezisková organizace Nová škola literární a výtvarnou soutěž Romano suno – Romský sen. Tato soutěž je určena pro děti, píšící v romském jazyce, s jehož psanou formou se setkávají velmi výjimečně. Soutěž se pyšní podporou mnoha donorů a tradičně jsou její výsledky vyhlašovány na Americkém velvyslanectví v Praze. Naše základní škola každoročně do soutěže posílá literární i výtvarné příspěvky. Již v minulosti jsme se dočkali několika ocenění, na něž jsme pyšní.

V úterý 4. prosince jsme tedy vyrazili na vyhlášení 21. ročníku této soutěže s žákem 7. třídy Ondrejem Krištofem, který se dostal se svým příspěvkem mezi šest nejlepších. Do této kategorie bylo posláno celkem 134 literárních děl.  Organizátoři měli tento slavnostní den velmi pěkně připravený. Lektoři dopolední program zaměřili na workshop v romském jazyce, kde si všichni finalisté mezi sebou popovídali a zahráli zábavné hry.  Po obědě následoval proslov amerického velvyslance Stephena B. Kinga a zaznělo několik písniček v romském jazyce.  Pak už došlo na očekávané vyhlášení.  Ondrej Krištof se ve své kategorii umístil na 1. místě. Odborná porota složená z romských i neromských odborníků - literátů, výtvarníků i režisérů - ocenila přirozenost, spontánnost, ale i rozsah jeho příspěvku, v němž Ondra krásně píše o své rodině a vztahu ke škole.  Ondreji gratulujeme!

Jeho příspěvek si můžete přečíst ve sborníku prací Romano suno 2018 a přímý přenos ze slavnostního vyhlášení vítězů literární soutěže vysílala ROMEA TV a můžete jej shlédnout ze záznamu, tak jako žáci naší školy na odkazu:

(J. Kulhánek)

Divadelní představení v Jablonci nad Nisou pro III a IV. třídu: Limonádový Joe

Divadelní představení v Jablonci nad Nisou pro I. třídu: Kočičí pohádka

Neumíte si představit svět bez počítačů a mobilů?

Poslední školní den v roce jsme se bavili v kině.

Divadelní představení v Jablonci nad Nisou pro II. třídu: Olaf a sněžný drak

Celkem: 6 článků