PROCVIČOVÁNÍ UČIVA
17.3.2020

Na horní (žluté) liště je nově přidána záložka "Procvičování učiva".

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ - KORONAVIR
11.3.2020

Na základě mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví se zakazuje s účinností od 11. 3. 2020 osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, viz č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIM/KAN ze dne 10. 3. 2020. Po jarních prázdninách žáci zůstávají doma, škola bude uzavřená od pondělí 16. 3. 2020 až do odvolání.

Pro další informace sledujte náš web a aktuální informace v médiích. Potvrzení o ošetřovném při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy, bude rodičům vydávat škola od pondělí 16. 3. 2020 od 9.00 hod.

Vánoce za dveřmi

Tradiční vánoční besídka

Vánoce jsou doslova za dveřmi, a tak přišel čas tradiční vánoční besídky, která se letos konala ve čtvrtek 19. prosince. Předcházely jí malé soukromé besídky v každé třídě zvlášť, které se konaly již od rána. Na 10 hodinu se všechny třídy přesunuly do svátečně vyzdobené a upravené tělocvičny ve vedlejší budově. Bezmála dvouhodinové pásmo bylo plné hudby, soutěží a smíchu. Na "podiu" se vystřídali skoro všichni žáci, včetně těch nejmenších z přípravné třídy. Mohli jsme například vidět hranou pohádku a různá pohybová cvičení za zvuků hudby. Andy Miko nám sólově zahrál na klávesy a holky z 9. třídy nacvičily dokonce hip-hop tanec. Mezi oblíbenými soutěžemi nechybělo lepení vánočních řetězů, namotávání provázku na tužku, "ozdob stromeček" nebo vánoční kimovka. Do všech soutěží se nadšeně hrnuli i naši nejmenší, a to i přes pochopitelný opakovaný neúspěch v konkurenci starších. Připomněli nám tak, že nejdůležitější je zápal do hry, společné zážitky a zábava. Nakonec bylo vystoupení pana Olaha za doprovodu druhé kytary. Tito dva vyníkající hudebníci rozezpívali celou tělocvičnu dvěma krásnými romskými písničkami. Setkání to bylo moc příjemné a byla cítit všeobecně uvolněná atmosféra, kdy se jak žáci, tak naše paní učitelky těší na dlouhé prázdniny ... a samozřejmě na Ježíška!

Přejeme vám krásné Vánoce a po prázdninách se na vás opět těšíme 6. ledna naviděnou.

(Hana Svobodová a Radka Jará)