PROCVIČOVÁNÍ UČIVA
17.3.2020

Na horní (žluté) liště je nově přidána záložka "Procvičování učiva".

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ - KORONAVIR
11.3.2020

Na základě mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví se zakazuje s účinností od 11. 3. 2020 osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, viz č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIM/KAN ze dne 10. 3. 2020. Po jarních prázdninách žáci zůstávají doma, škola bude uzavřená od pondělí 16. 3. 2020 až do odvolání.

Pro další informace sledujte náš web a aktuální informace v médiích. Potvrzení o ošetřovném při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy, bude rodičům vydávat škola od pondělí 16. 3. 2020 od 9.00 hod.

Zapojení odborníka z praxe do výuky

Projekt Šablony II. – 3. blok

I v II. pololetí školního roku 2019/20 pokračujeme v rámci předmětu Výchova ke zdraví ve spolupráci s kosmetičkou a vizážistkou paní Drahuškou Hornovou. Ve středu 29. ledna se dívky mohly těšit na povídání o celkové osobní hygieně, o její historii – o prvopočátcích koupelen, vývoji lázní až po současné wellness. Ve svém výkladu se paní Hornová více zaměřila na hygienu rukou, zdůraznila důležité zásady denní hygieny a pro zpestření si děvčata vyzkoušela, jak příjemné je ponořit ruce do parafínové vany. Po parafínové lázni přišlo na řadu oblíbené kosmetické ošetření pleti, jemná úprava obočí, barvení řas a líčení s vysvětlením, že méně někdy znamená více.  Na závěr děvčatům připomněla, jak používat pleťové mléko. Každá dostala malý vzorek na vyzkoušení.
Paní Hornové děkujeme za dárečky i čas, který nám věnuje  a už se opět těšíme na další setkání.

(Jana Hýsková)