PROCVIČOVÁNÍ UČIVA
17.3.2020

Na horní (žluté) liště je nově přidána záložka "Procvičování učiva".

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ - KORONAVIR
11.3.2020

Na základě mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví se zakazuje s účinností od 11. 3. 2020 osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, viz č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIM/KAN ze dne 10. 3. 2020. Po jarních prázdninách žáci zůstávají doma, škola bude uzavřená od pondělí 16. 3. 2020 až do odvolání.

Pro další informace sledujte náš web a aktuální informace v médiích. Potvrzení o ošetřovném při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy, bude rodičům vydávat škola od pondělí 16. 3. 2020 od 9.00 hod.

Už jste někdy pekli buřty na sněhu?

Maškarní karneval na téma Pohádky Boženy Němcové

Masopustní zvyky už dobře známe. Víme, co je Tučňák, co je Taneční neděle, Popeleční středa, jenom to Maškarní úterý jsme zase netrefili přesně, tentokrát nám vyšlo na čtvrtek 27. 2. Protože v tomto roce slavíme 200 let od narození Boženy Němcové, a protože my všichni, ať malí, či velcí, milujeme její pohádky, sešly se tentokrát ve škole samé pohádkové postavy. Čerti a čarodějnice, rytíři a princezny, vodníci, vodnice a pohádkové babičky, dokonce i bílá paní a král Karel, ti všichni se vydali průvodem do sedla Malého Špičáku. A sebou si nesli tajemnou taštičku s překvapením, kterou získali za splnění pohádkového testu. Už jste někdy opékali buřtíky ve sněhu?  Že ne? My jo, a je to vážně zvláštní zážitek.  V taštičce totiž byly buřtíky. Ubrusy, lavičky, oheň, pruty na opékání a ohniště připravila všem dětem paní učitelka Synovcová se dvěma staršími žáky. Škoda, že nám byla brzo zima, ani teplo z ohýnku nestačilo, a tak jsme pospíchali zpátky do školy.

Lenka Machová