Procvičování učiva
COVID 19 - INFORMACE ke vzdělávání
13.10.2020

Od středy 14. října 2020 rozhodlo Ministerstvo školství o zavření základních škol. Toto zavření se ovšem netýká škol zřizovaných dle § 16 odst. 9, kam naše škola spadá. To znamená, že naši žáci 1. a 2. stupně budou do školy i nadále docházet na prezenční výuku. Přípravná třída se vzdělává také prezenčně. Na naší škole pokračuje osobní přítomnost žáků na vzdělávání. Více ZDE.

Dále 26. říjen a 27. říjen 2020 budou vyhlášeny v ZŠ jako dny volna. Následuje státní svátek 28. října a dva dny řádných prázdnin 29. – 30. října.

Roušky ve škole
18.9.2020

Žáci naší školy patří do výjimky v nošení roušek při výuce ve třídách, roušku mít při výuce nemusí. Přesto doporučujeme jejich nošení (u dětí, které jsou toho schopny). V prostorách školy a při přechodu do odborných učeben je rouška vyžadována. Tímto prosíme rodiče a žáky o spolupráci. Děkujeme!

Pátek 30.10.2020
Pondělí 2.11.2020
Čočková s kroupami a zeleninou
Boloňské špagety, sýr
Vepřové maso v mrkvi
Úterý 3.11.2020
Květáková
Masové klopsy v rajčatové omáčce
Zapečená pohanka s anglickou slaninou a sýrem

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Přípravná třída - Mgr. Hana Svobodová

Procvičování učiva pro přípravnou třídu

Vážení rodiče,

Vaše děti se od září již hodně naučily. Nyní však zůstanou nějaký čas doma a byla by velká škoda, aby přišly o již získané vědomosti.

Proto by bylo vhodné, aby si děti po dobu, kdy nemohou do školy, opakovaly to, co se již naučily.

• procvičovaly číselnou řadu 1-6 (i zpět 6-1), počítaly a kreslily (např. 5 jablíček, 2 mráčky,….)
  • mohou přidat i číslo 7 a ukazovat 7 prstů, odpočítat 7 bonbónků, 7 pastelek…
  • bylo by pěkné, kdybyste jim přečetli nebo převyprávěli pohádku ,,O Sněhurce“ (7 trpaslíků)
  • opakujte geometrické tvary (kruh, čtverec, obdélník, trojúhelník) – názvy a to, kde je vidí ve svém okolí
  • říkejte si s nimi názvy dnů v týdnu a ročních období
  • povídejte si o rodině a příbuzenských vztazích (jak se jmenují rodiče, prarodiče, tety…)
  • ukazujte dětem obrázkové knížky s domácími zvířátky, naučte je jejich názvy a jak se jmenují jejich mláďata     (koza - kůzle, kůň- hříbě,…)
  • trénujte hlásky, které se již děti naučily v hodinách nápravy řeči – procvičujte jazýček a opakujte cvičení z   notýsku
  • nechte děti hodně kreslit a dohlédněte, aby správně držely tužku i pastelky
  • hrajte s nimi deskové hry, při kterých musí počítat puntíky na hrací kostce a kroky na hracím poli
  • ať vám děti řeknou básničky, které se už ve škole naučily. Vy je můžete naučit třeba tuto:

Neposlušná tkanička

Tkanička mi leze z bot –

vůbec mi to není vhod.

Utekla mi, tralala –

myslí, že je žížala.

Až se ji naučí, zkuste potrénovat tkaničky v jejich botách. Kluci s nimi stále zápasí.

Děkuji za spolupráci

Hana Svobodová