VÝUKOVÁ VIDEA
10.11.2020

Na těchto odkazech - https://zshortan.vids.io/ a https://zshortan1.vids.io - najdete výuková videa z jednotlivých předmětů, kde se probírá nová látka, a  na kterou budou navazovat pracovní listy. Přístupové heslo Vám sdělí třídní učitelky při předávání nového učiva.

OTEVŘENÍ ŠKOLY 18.11.2020
12.11.2020

Od středy 18. 11. 2020 bude naše škola opět otevřena a to pro všechny ročníky.

Roušky ve škole
18.9.2020

Žáci naší školy patří do výjimky v nošení roušek při výuce ve třídách, roušku mít při výuce nemusí. Přesto doporučujeme jejich nošení (u dětí, které jsou toho schopny). V prostorách školy a při přechodu do odborných učeben je rouška vyžadována. Tímto prosíme rodiče a žáky o spolupráci. Děkujeme!

Pondělí 30.11.2020
Drůbeží vývar s těstovinami
Hovězí guláš
houskové knedlíky
Penne ala Amatriciana
Úterý 1.12.2020
Rajčatová s jáhly
Přírodní kuřecí plátek
bramborová kaše
Krupicová kaše s čokoládou a máslem
kompot
Středa 2.12.2020
Hovězí vývar s masem a zeleninou
Plovdivské vepřové maso
Domácí sekaná pečeně

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Máme rádi podzim

Jak si prvňáci a třeťáci zpříjemňují podzimní dny

Když se dětí někdo zeptá, které roční období mají nejraději, určitě okamžitě vyhrknou, že léto. Teplo, sluníčko, prázdniny, koupání, výlety. Nejspíš to máte taky tak. My ve škole ale milujeme i podzim. Dny plné slunce trávíme u řeky a podzimně zbarvené listy nejdříve určujeme a pak pěkně pouštíme po vodě. Zamračené dny nám rozsvítí vlastnoručně vyrobené lucerničky – dýničky. A jak se jen trochu pohnou listy na stromě, fičíme s větrem o závod na kopec pouštíme draka.  Tak co, vážně je podzim smutný?

(Lenka Machová)