ŠKOLA JE OD 12.4. OTEVŘENÁ
9.4.2021

Od pondělí 12.4.2021 se naše škola pro žáky otevře. Návrat žáků do školy se uskuteční za následujících podmínek. Nově se budou žáci testovat a mít při výuce roušky (u dětí, které jsou toho schopny) . Více informací dostanete telefonicky od třídních učitelek. Děkujeme za spolupráci.

Pondělí 17.5.2021
Hovězí vývar s kapáním
Bramborové šišky s makovou posypkou
Maminčino kuřecí stehno (kuřecí játra, slanina, žampiony)
Úterý 18.5.2021
Bramborová
Kuřecí maso na kari se smetanou
kuskus
Uzetská čočka s brambory, vejcem a rajčaty
pečivo
Středa 19.5.2021
Cibulová s vejci
Srbské vepřové rizoto s pohankou
červená řepa
Houbové rizoto, sýr
Čtvrtek 20.5.2021
Rybí krémová s krutony
Špekové knedlíky
dušené zelí, cibulka
Zapečené sýrové těstoviny s rajčaty a brokolicí

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Óda na radost

Výtvarná soutěž

Každoročně na jaře vyhlašuje Středisko volného času Tanvald výtvarnou soutěž. Vítězné práce z této soutěže mívají vernisáž při otevření Tanvaldských hudebních slavností a mohou je pak během května obdivovat návštěvníci Kina Jas Járy Cimrmana. Žáci naší školy jsou pravidelnými účastníky této soutěže a již mnohokrát se jejich práce zaskvěly na této výstavě. V loňském roce však byla tradice hudebních slavností v důsledku pandemie přerušena. Doufali jsme, že bude situace umění nakloněna alespoň na podzim, ale bohužel ani tehdy nám nebylo umožněno vítězná výtvarná díla studentů základní umělecké školy a základních škol z Tanvaldska shlédnout. Nabízíme vám tedy alespoň na fotografiích možnost ocenit práce, za něž v loňském roce tentokrát obdrželi ceny naši žáci. Snad i vás zaujme tvůrčí šílenství v černobílé kresbě Ondřeje Lukeše, či smutek v duši Ludwiga pomalu ztrácejícího sluch, jak jej zachytila Natálie Tancošová a Annabelle Kalejová. Ale nebuďme smutní. Raději si zanotujme Beethovenovu Ódu na radost. A může to být i podle zpívajících ptáčků na vítězné kolektivní práci žáků sedmého ročníku.

(Ivana Horčičková)