ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU 2021/2022
30.8.2021

Ve středu 1. září od 8,00 hodin se opět shledáme na školním hřišti. Školní družina a školní jídelna bude v provozu od 2.9. Dle nařízení Mšmt se musí žáci hned první hodinu ve škole otestovat antigenními testy. Poprosíme o dodržování hygienických pravidel – rouška, rozestup a požívat dezinfekci na ruce.

Pátek 22.10.2021
Krkonošská cibulačka s masem
Jaternicový prejt, dušené zelí, cibulka
Bramborové halušky s bryndzou a slaninou
Pondělí 25.10.2021
Hovězí vývar s masem a vejci
Bavorské vdolečky
Treska tmavá zapečená se sýrem
šťouchané brambory s cibulkou
Úterý 26.10.2021
Gulášová
Rizoto s kuřecím masem a zeleninou, sýr
kyselá okurka
Fazolové lusky na smetaně

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Křížová cesta Petra Urbana

Adaptační výlet na Smržovce

První stmelování páťáků s ostatními dětmi z II.stupně proběhlo ve čtvrtek 23.9.2021 na pěším výletě. Počasí v podobě babího léta nám dopřálo dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a pomohlo přátelské atmosféře. Hlavním cílem výletu  bylo vzájemné poznávání a  navazování nových kamarádství. K tomu dopomohly  soutěže, hry v přírodě a přírodopisný kvíz. Každá třída měla za úkol podle větviček určit správný název rostlin, keřů a stromů. Zároveň se děti seznámily s nejznámějším příběhem světa – s Křížovou cestou, která ve Smržovce začíná u ovečkového betlému.  U patnácti obrazových zastavení se děti postupně seznámily s Kristovým osudem.  Na závěr čekalo na děti překvapení v podobě Smržovského pekla a kapličky Panny Marie Smržovské, odkud byl krásný výhled na území dříve zvané Malé Polsko.

(Jana Hýsková)