ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU 2021/2022
30.8.2021

Ve středu 1. září od 8,00 hodin se opět shledáme na školním hřišti. Školní družina a školní jídelna bude v provozu od 2.9. Dle nařízení Mšmt se musí žáci hned první hodinu ve škole otestovat antigenními testy. Poprosíme o dodržování hygienických pravidel – rouška, rozestup a požívat dezinfekci na ruce.

Pátek 22.10.2021
Krkonošská cibulačka s masem
Jaternicový prejt, dušené zelí, cibulka
Bramborové halušky s bryndzou a slaninou
Pondělí 25.10.2021
Hovězí vývar s masem a vejci
Bavorské vdolečky
Treska tmavá zapečená se sýrem
šťouchané brambory s cibulkou
Úterý 26.10.2021
Gulášová
Rizoto s kuřecím masem a zeleninou, sýr
kyselá okurka
Fazolové lusky na smetaně

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Pohár Běžce Tanvaldu – přespolní běh a atletický trojboj

Jozef Červeňák ovládl kategorii chlapců 4. tříd a zvítězil!

Za krásného slunečného dne probíhal přespolní běh mezi místními školami. Je součástí celoroční akce o Pohár Běžce Tanvaldu. Startovalo se po ročnících a v každé kategorii jsme měli své zastoupení. Nejúspěšnějším běžcem se stal Jozef Červeňák ze 4. třídy, který svým úžasným výkonem od startu až do cíle předběhl všechny své vrstevníky. S úsměvem na tváři a v přítomnosti svých spolužáků převzal na stupni vítězů zlatou medaili, diplom a vánočku. Skvělý výkon předvedl také Tomáš Kleisner z 1. třídy, kterému jen o kousek utekla medaile a skončil na krásném 4. místě.

Atletický trojboj byl v pořadí druhý závod, ve kterém se závodilo v disciplínách – běh, hod míčkem, skok z místa do dálky. Pro úspěch bylo potřeba zvládnout všechny tři disciplíny a prokázat sportovní všestrannost. Nejlépe se to podařilo v celkovém součtu - 6. místo Csaba Ficu (2. třída), 7. místo Miroslav Červeňák (3. třída).

Děti závodily s radostí a odměnou pro ně byla sladká odměna v podobě obrovské koblihy pro každého.

(Pavla Pelouchová)