Testování žáků na škole
6.12.2021

Dle nařízení Vlády ČR ze dne 12. 11. 2021 bude na škole probíhat antigenní testování žáků a to vždy v pondělí a čtvrtek nebo hned v první den příchodu žáka do školy.

Středa 19.1.2022
Hovězí vývar se zeleninou a kapáním
Sekaná pečeně
bramborová kaše
Slepice na paprice
Čtvrtek 20.1.2022
Frankfurtská
Srbské rizoto s vepřovým masem a zeleninou, sýr
červená řepa
Kuřecí stehno ala bažant, dušené zelí
houskový knedlík
Pátek 21.1.2022
Česneková s brambory a krutony
Alpský knedlík s povidly a vanilkovým krémem, maková posypka
Přírodní vepřový plátek, šoulet, kyselá okurka

Ceny obědů od 1.1.2022:

Halloween aneb strašidel se nebojíme

3. a 4. třída se proměnila ve strašidelnou místnost

Ráno se scházíme ve třídě. Někteří rovnou v kostýmech a ostatní dolaďují detaily přímo na místě. Třída se proměňuje ve strašidelné místo plné pavučin, dýní, strašidel a různých dobrot. Všechny prvním pohledem upoutá oranžová truhla, která se zdá, že je tu desítky let. Je celá zaprášená a okolo ní je pavučina. Není tajemstvím, že při splnění všech úkolů během celého dne a získání deseti dýňáků zmizí kouzlo, které brání nahlédnout dovnitř. Zisk dýní není vůbec jednoduchý. Strašidla musí vypočítat různé matematické kvízy, vyřešit logické úlohy, porazit své kamarády v Bingu, Sudoku a Dobble. Ukážou odvahu při zdolávání překážkové dráhy s míčkem a vyřeší, jak prolézt zapeklitou pavučinou, kterou je propletená třída. Vytvoří strašidelnou koláž, která bude zdobit naši třídu. Při posledním úkolu se všichni zasmějeme, když vytváříme ze svých spolužáků mumie. Vítězstvím všech bylo, že se jim podařilo zrušit kouzlo a podívat se, co zajímavého v truhle leží již desítky let.

(Pavla Pelouchová)