Testování žáků na škole
6.12.2021

Dle nařízení Vlády ČR ze dne 12. 11. 2021 bude na škole probíhat antigenní testování žáků a to vždy v pondělí a čtvrtek nebo hned v první den příchodu žáka do školy.

Středa 19.1.2022
Hovězí vývar se zeleninou a kapáním
Sekaná pečeně
bramborová kaše
Slepice na paprice
Čtvrtek 20.1.2022
Frankfurtská
Srbské rizoto s vepřovým masem a zeleninou, sýr
červená řepa
Kuřecí stehno ala bažant, dušené zelí
houskový knedlík
Pátek 21.1.2022
Česneková s brambory a krutony
Alpský knedlík s povidly a vanilkovým krémem, maková posypka
Přírodní vepřový plátek, šoulet, kyselá okurka

Ceny obědů od 1.1.2022:

Kult krásného těla

Program primární prevence

Poruchy příjmu potravy jsou řazeny mezi poruchy chování a trpí jimi nejčastěji dívky v období puberty. V rámci primární prevence jsme se spojili s organizací ACET, která realizovala pro žákyně od šestého do devátého ročníku program nazvaný Kult krásného těla. S lektorem dívky diskutovaly o nejčastějších nemocech spojených s příjmem potravy. Následné aktivity se poté zaměřovalypředevším na image, charakter ana rizika spojená s nezdravým pohledem na vnímání krásy. Cílem programu i následné práce v třídnické hodině, či hodinách Výchovy ke zdraví, bylo nasměrovat dívky ke zdravému sebepřijetí.

(Ivana Horčičková)