Informace Tady nic není :-(
Pondělí 16.5.2022
Hovězí vývar se smaženým hráškem
Hovězí guláš
houskové knedlíky
Aljašská treska smažená v těstíčku, dušený hrášek
pečené brambory
Úterý 17.5.2022
Kapustová
Boloňské špagety, sýr
Vepřová kýta po štěpánsku
dušená rýže
Středa 18.5.2022
Krkonošská cibulačka s krutony
Slepice na paprice
Palačinky plněné špenátem a sypané Nivou
Čtvrtek 19.5.2022
Selská čočková s bramborami a smetanou
Vepřové maso na česneku, dušené zelí
bramborové knedlíky
Pečená kuřecí křídla na grilu
salát Coleslaw, pečivo
Pátek 20.5.2022
Maďarská kuřecí se zeleninou
Čevabčiči, hořčice, cibule
Mexické fazole se šunkovou klobásou a rajčaty
kuskus

Ceny obědů od 1.1.2022:

Bavíme se, hýbeme se, tvoříme

Duben ve školní družině

Dlouho očekávané teplejší počasí si mohly děti více užívat venku na hřišti nebo na školní zahradě. Hráli jsme různé pohybové hry, pletli věnečky z pampelišek nebo jsme se vydávali na delší procházky do okolí školy. V dubnu jsme se dozvěděli, proč slavíme Velikonoce. Jaké zvyky a tradice tyto svátky provázejí a také jsme vyrobili velikonoční dekoraci na naši nástěnku ve školní družině. V pátek 22.4. se všechny děti ve školní družině zúčastnily soutěžního odpoledne pořádaného k příležitosti Dne Země. Děti měly za úkol třídit odpad a zařadit jej do správného kontejneru. Také jsme prověřili, zda vědí, jak chránit naši přírodu. Tato soutěž neměla jen jednoho vítěze, protože vítězem se staly všechny děti, které se na akci naučily něco nového a uvědomily si, proč se Den Země slaví. Poslední dubnový den patřil čarodějnicím. V blízkém lese jsme připravili pro děti několik úkolů, za jejichž splnění si děti zasloužily čarodějnické vysvědčení. Všem se podařilo úkoly výborně splnit, a to se projevilo i na zmiňovaném vysvědčení, kde všichni měli od shora až dolů samé jedničky.

(Katarína Pošteková a Lucie Štěpánková)