Informace Tady nic není :-(
Pondělí 16.5.2022
Hovězí vývar se smaženým hráškem
Hovězí guláš
houskové knedlíky
Aljašská treska smažená v těstíčku, dušený hrášek
pečené brambory
Úterý 17.5.2022
Kapustová
Boloňské špagety, sýr
Vepřová kýta po štěpánsku
dušená rýže
Středa 18.5.2022
Krkonošská cibulačka s krutony
Slepice na paprice
Palačinky plněné špenátem a sypané Nivou
Čtvrtek 19.5.2022
Selská čočková s bramborami a smetanou
Vepřové maso na česneku, dušené zelí
bramborové knedlíky
Pečená kuřecí křídla na grilu
salát Coleslaw, pečivo
Pátek 20.5.2022
Maďarská kuřecí se zeleninou
Čevabčiči, hořčice, cibule
Mexické fazole se šunkovou klobásou a rajčaty
kuskus

Ceny obědů od 1.1.2022:

Sluníčka z první a druhé třídy vyrábějí keramická sluníčka

Keramika v SVČ Tanvald

Některé dny je učení trochu dřina. Ale jindy jde všechno samo a ještě je u toho velká legrace. Jako třeba v úterý 10. května. Na ten den jsme se hooodně těšili, protože kvůli koronaviru jsme na keramice dlouho nebyli. Pro některé z nás to bylo úplně poprvé. Vyrazili jsme plní očekávání pěšky tou krásnou cestou kolem Kamenice do Tanvaldu. Po cestě jsme pocvičili na informačních tabulích u řeky číslovky i čtení, určovali jsme stromy a jarní květiny, v Tanvaldě jsme si ukázali, kde je pošta, policie, nádraží, obchody, trh. Ale nejvíc jsme se těšili na paní učitelku Humlovou, která nám v kouzelné peci vypálila naše keramická sluníčka. Tentokrát nás čekalo glazování. Dali jsme svým sluníčkům žluté paprsky, červené nosy a zelené oči. A protože jsme šikovní, zvládli jsme ještě v parku na Šumburku projít dobrodružnou stromovou stezku. Nejvíc nám dalo zabrat poznat jasan, ale ostatní stromy už známe, ačkoliv nám stále není jasné, proč říkáme jírovec, když na něm rostou kaštany a dub, když na něm rostou žaludy. Za odměnu jsme ještě protáhli těla na skluzavkách, houpačkách a průlezkách na dětském hřišti. A pak hajdy zpátky do školy na obídek.

(Lenka Machová)