Ředitelské volno 29. - 30. 9. 2022
27.9.2022

Ve dnech 29. - 30. 9. 2022 bude ředitelské volno z důvodu opravy vodovodního potrubí, nepoteče voda. Škola opět začne v pondělí 3.10. Děkujeme za pochopení.

Čtvrtek 29.9.2022
Pátek 30.9.2022
Pondělí 3.10.2022
Česneková s osmaženou houskou
Vepřový guláš
Pečené kuřecí stehno s dýní a rozmarýnem

Výlet za zážitky

Výlet 9. třídy do Prahy

Pro nás deváťáky to byl rozlučkový, závěrečný výlet devítileté školní cesty. Naším hlavním cílem byla návštěva Národního muzea. Po příjezdu autobusem na Černý most a rychlé jízdě metrem, bylo první zastávkou Václavské náměstí. Po chvilce jsme již nakukovali do překrásné historické budovy Národního muzea, kde na nás čekala komentovaná prohlídka jedné z nejmodernějších přírodovědných expozic v Evropě s kostrou plejtváka a dalšími unikátními předměty „Zázraky evoluce“. V jednotlivých sálech nám byly představeny všechny skupiny od bezobratlých po savce. Ve vitrínách byla plejáda druhů popisující rozmanitost každé skupiny. Viděli jsme typické představitele a jejich znaky, ale i méně známé druhy. Po krátkém občerstvení následovalo další překvapení – spojovací chodba do nové budovy s unikátní multimediální expozicí zaměřené na události z listopadu 1989. Třešinkou na dortu a velkým zážitkem pro nás byl velkolepý výhled na václavské náměstí a celou Prahu z kupole na střeše NM. Čas rychle utíkal, tak ještě několik fotek na památku, občerstvit se, zamávat Praze a hurá domů. Výlet byl prima, zážitků opravdu hodně.

(Hana Budínová)