Ředitelské volno 29. - 30. 9. 2022
27.9.2022

Ve dnech 29. - 30. 9. 2022 bude ředitelské volno z důvodu opravy vodovodního potrubí, nepoteče voda. Škola opět začne v pondělí 3.10. Děkujeme za pochopení.

Čtvrtek 29.9.2022
Pátek 30.9.2022
Pondělí 3.10.2022
Česneková s osmaženou houskou
Vepřový guláš
Pečené kuřecí stehno s dýní a rozmarýnem

aneb žijeme zdravě

Projekt Ovoce a zelenina do škol byl v ČR zahájen ve školním roce 2009/2010. Jedná se o projekt Evropské Unie, jehož cílovou skupinou jsou žáci základních škol, včetně dětí z přípravných tříd, kterým je zdarma dodáváno čerstvé ovoce a zelenina nebo ovocné a zeleninové šťávy. Cílem projektu "Ovoce a zelenina do škol" je zvýšit oblibu produktů z ovoce a zeleniny, přispět k trvalému zvýšení jejich spotřeby, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí,  zlepšit zdravotního stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.  Celý rok si naše děti pochutnávaly na jablíčkách, pomerančích, mandarinkách, hruškách, švestkách, rajčatech nebo paprikách, které nám dodávala firma Laktea. A teď na konci školního roku jsme dostali krásný dárek- ochutnávkové koše plné exotického ovoce a zeleniny. Chvíli jsme se radili, jak s ním naložíme. Bylo by škoda jen tak si naplnit bříška. Znáte paní učitelky, všechno dokážou nějak využít pro výchovu a vzdělávání. A tak jsme se na picnicu naučili nejen názvy exotického ovoce, ale umíme i pojmenovat sladkou, kyselou, hořkou a trpkou chuť, víme, kde ovoce roste a na co se používá. A myslíte, že je to všechno? Ještě jsme si při tom připomněli, jak je hezké, když si kamarádi pomáhají. Starší děti z 6. a 8. ročníku připravili hostinu pro nejmenší z přípravného ročníku. Tak dobrou chuť a žijme zdravě.

(Lenka Machová)