Ředitelské volno 29. - 30. 9. 2022
27.9.2022

Ve dnech 29. - 30. 9. 2022 bude ředitelské volno z důvodu opravy vodovodního potrubí, nepoteče voda. Škola opět začne v pondělí 3.10. Děkujeme za pochopení.

Čtvrtek 29.9.2022
Pátek 30.9.2022
Pondělí 3.10.2022
Česneková s osmaženou houskou
Vepřový guláš
Pečené kuřecí stehno s dýní a rozmarýnem

Noc kostelů

Výzdoba a průvodcování od našich žáků

Kostel sv. Petra a Pavla se vypíná jen několik desítek metrů nad naší školou. Děti ho dobře znají nejenom zvenku, ale díky ochotnému panu faráři se mohly seznámit i s krásným interiérem, neboť si zde v předvánočním čase a někdy i na Velikonoce užíváme sváteční atmosféru při vyprávění biblického příběhu o Ježíši.  Tentokrát jsme s dětmi pomohli kostel vyzdobit pro akci ,,Noc kostelů“. Tato pěkná tradice nám nejen umožňuje vyzdobit ,,náš“ kostel, ale zároveň návštěvníkům ukázat, jak jsou naše děti šikovné. Kostel se zaplnil výrobky a rozzářil se jejich barvami. Akci zahájila krátkým proslovem paní místostarostka Šebestová, která pak předala slovo našemu panu řediteli J. Kulhánkovi. Několik našich žáků zde pomáhalo při organizaci a zároveň prezentovalo svoji školu. Díky tomu se mohli podívat i do míst, která nejsou běžně přístupná. A tak vystoupali až na věž a mohli si prohlédnout i jeden z nejstarších zvonů v severních Čechách (z roku 1406). Ostatní děti pak na výstavu zašly v pondělí s paní učitelkami, aby viděly i práce spolužáků z jiných tříd. Atmosféra celé akce byla velmi příjemná jak pro dospělé návštěvníky, tak díky obrázkům i pro děti. Proto se na ni budeme i příští rok těšit a s velkou chutí malovat a vyrábět, abychom se měli zase čím pochlubit.

(Hana Svobodová)