Ředitelské volno 29. - 30. 9. 2022
27.9.2022

Ve dnech 29. - 30. 9. 2022 bude ředitelské volno z důvodu opravy vodovodního potrubí, nepoteče voda. Škola opět začne v pondělí 3.10. Děkujeme za pochopení.

Čtvrtek 29.9.2022
Pátek 30.9.2022
Pondělí 3.10.2022
Česneková s osmaženou houskou
Vepřový guláš
Pečené kuřecí stehno s dýní a rozmarýnem

Pomáháme

Útulek Dášenka Lučany n/N

Ve čtvrtek 23.6. 2022 jsme s dětmi z 5.ročníku navštívili psí útulek v Lučanech. Děti si pod dohledem paní Kubištové prohlédly celý areál a všechny opuštěné pejsky a při tom měly všelijaké otázky . Nejčastěji je zajímalo, proč jsou pejsci zde, jak se na ulici odchytávají  a zda si je mohou přijít koupit anebo vypůjčit.Děti přinesly pejskům dárek ve formě pamlsků, piškotků, konzerv a granulí, ale i milé pohlazení. Některé pejsky vzaly děti na procházku. Pejsci se chovali naprosto vzorně, neprali se a neutíkali. Opuštění pejsci potřebují hodně lidských doteků a pomazlení. Doufáme, že se brzy většina z nich dočká nového domova a dostane se k hodným lidem. Všem pejskům i jejich ošetřovatelům přejeme krásné léto a hodné páníčky.

(Jana Hýsková)