Ředitelské volno 29. - 30. 9. 2022
27.9.2022

Ve dnech 29. - 30. 9. 2022 bude ředitelské volno z důvodu opravy vodovodního potrubí, nepoteče voda. Škola opět začne v pondělí 3.10. Děkujeme za pochopení.

Čtvrtek 29.9.2022
Pátek 30.9.2022
Pondělí 3.10.2022
Česneková s osmaženou houskou
Vepřový guláš
Pečené kuřecí stehno s dýní a rozmarýnem

Putování za elektřinou

Třetí část projektu o kapce vody

V tomto školním roce jsme se v rámci projektového vyučování věnovali jednomu ze živlů, vodě. Třetí a závěrečná část byla určena žákům druhého stupně a představila nám vodu jako zdroj elektřiny. Vyučování jsme zahájili netradičně na autobusové zastávce Tanvald Centrum, kde žáci obdrželi první z veršovaných indicií. Chlapci hravě rozluštili, kudy povede trasa k vodní elektrárně ve Velkých Hamrech a objevili i skrýš prvního úkolu z fyziky. I z dalších záludných veršů, které žáci průběžně dostávali k rozšifrování, se jim dařilo objevovat schovávačky s fyzikálními úlohami, dokonce i s připravenými pokusy. Na konci cesty nás přivítal v Muzeu energie ve Velkých Hamrech (http://www.muzeumenergie.cz/) pan průvodce, který nám ukázal a vysvětlil výrobu elektřiny nejen pomocí vody, ale seznámil nás i s dalšími ekologickými zdroji. Z muzea jsme odcházeli nadšení a plní dojmů a nových poznatků.

(Ivana Horčičková)