Ředitelské volno 29. - 30. 9. 2022
27.9.2022

Ve dnech 29. - 30. 9. 2022 bude ředitelské volno z důvodu opravy vodovodního potrubí, nepoteče voda. Škola opět začne v pondělí 3.10. Děkujeme za pochopení.

Čtvrtek 29.9.2022
Pátek 30.9.2022
Pondělí 3.10.2022
Česneková s osmaženou houskou
Vepřový guláš
Pečené kuřecí stehno s dýní a rozmarýnem

Preventivní program podpory zdraví

Závěr kurzu - poděkování

Dva dny před koncem školního roku jsme ve škole opět přivítali lektorky ze Státního zdravotního ústavu v Liberci a z organizace Drak. V závěrečné části projektu zaměřeného na prevenci a podporu zdraví a zdravého životního stylu nám shrnuly poznatky ze všech předchozích probíraných témat. Nejzajímavější však byla praktická část, v níž si žáci, ale i dospělí mohli nechat zkontrolovat například množství cholesterolu, či cukru. Samozřejmě došlo i na měření krevního tlaku.  Také spirometrické měření plicní vitální kapacity ale i dalších parametrů jako objem vzduchu při nádechu, objem vzduchu v první sekundě maximálního výdechu, bylo pro některé jedince překvapením.  Pomocí diagnostické váhy poté lektorky změřily nejen hmotnost, ale i množství svalů, tuku, kosterní svaloviny, BMI a hodnotu klidového metabolismu. To, že jsme si všichni připomněli potřebu dostatečného pohybu a zásad zdravého stravování, ani netřeba zdůrazňovat. Věříme, že nabyté poznatky žáci zúročí. Na závěr pan ředitel ocenil přínos preventivního programu a květinou poděkoval všem realizátorkám kurzu.

(Ivana Horčičková)