Ředitelské volno 29. - 30. 9. 2022
27.9.2022

Ve dnech 29. - 30. 9. 2022 bude ředitelské volno z důvodu opravy vodovodního potrubí, nepoteče voda. Škola opět začne v pondělí 3.10. Děkujeme za pochopení.

Čtvrtek 29.9.2022
Pátek 30.9.2022
Pondělí 3.10.2022
Česneková s osmaženou houskou
Vepřový guláš
Pečené kuřecí stehno s dýní a rozmarýnem

Podzimní prvouka

aneb jak druháci a třeťáci pouštěli draka

Kdyby se někdo druháků a třeťáků zeptal, co je typické pro podzim, bez váhání odpoví, že pouštění draka. Teprve potom si vzpomenou na déšť, mlhy, padající listí, sklizeň brambor a odlet ptáků. Však taky draka pouštíme s paní učitelkou už třetí podzim. Csaba, Milánek, Sonička a Adámek s Terezkou už jsou v tom přeborníci a tak mohli radit Anežce a oběma Ondrům, jak draka chytit, odkud fouká vítr a kudy běžet, aby dobře letěl a nezamotal se do stromu. Pak ještě nasbírat žaludy a kaštany a s náručí plnou voňavého barevného listí běžet s větrem o závod zpátky do školy.

(Lenka Machová)