Informace Tady nic není :-(
Čtvrtek 8.12.2022
Pórková
Boloňské špagety, sýr
Kuřecí maso Chop-Suey (žampiony, bambus, mrkev, paprika, pórek)
dušená rýže
Pátek 9.12.2022
Zeleninový vývar s drobením
Vepřové maso na paprice
Kuřecí stripsy v bylinkové strouhance
Pondělí 12.12.2022
Zeleninový vývar s kuskusem
Koprová omáčka, vejce
Kuřecí nudličky se šunkou a ananasem "Hawai"
dušená rýže

Světluška

Učení bez elektřiny

Napadlo vás někdy, jak se žije nevidomým lidem? A co vlastně znamená projekt Světluška? Odpovědi na tyto otázky jsme hledali v úterý 25. 10. Plánovaná odstávka elektrického proudu nás přivedla k náhledu na problematiku lidí s oslabením, nebo úplnou ztrátou zraku. Není lehké žít se zrakovým handicapem. To si vyzkoušeli i naši žáci během projektu Světluška. Od rána se po třídách zkoušeli pohybovat s černými brýlemi, či šátky na očích. Opravdu nebylo lehké rozpoznávat předměty pouze podle hmatu. Nejtěžší byla orientace v prostoru. Ale když nevíte kudy kam, bývá nablízku někdo, na koho se můžete spolehnout a kdo vám pomůže. Snad jsme se naučili, že každý z nás někdy potřebuje pomoci a každý z nás pomoc může poskytnout. A když konečně mohli všichni odkrýt své oči, byli šťastní, že vidí barevný a krásný svět kolem nás. O to radostněji poté všichni žáci vyrazili do kina Jas, aby zde zhlédli poutavý dokumentární film plný barev pohybů a zajímavostí ze života zvířat, Planeta Praha.

(Ivana Horčičková)