Pololetní prázdniny 3. února 2023
2.2.2023

V pátek 3.2. 2023 jsou pololetní prázdniny. Do školy se půjde opět v pondělí 6. 2. 2023. Přejeme hezký prodloužený víkdend !

Úterý 7.2.2023
Hovězí vývar s krupicí a vejci
Bramborové šišky s mákem, máslo
Hovězí maso na žampionech
jasmínová rýže
Středa 8.2.2023
Čočková s párkem
Kuřecí špíz
Zeleninové rizoto,sýr
Čtvrtek 9.2.2023
Zeleninový vývar s těstovinami
Italský těstovinový nákyp s vepřovým masem, rajčaty a sýrem
Vepřová kotleta
šťouchané brambory s cibulkou
Pátek 10.2.2023
Podkrkonošské kyselo
Smažený holandský řízek
bramborová kaše
Treska na rajčatech a česneku
bulgur

1. stupeň na návštěvě v SVČ Tanvald

... aneb i pátek třináctého může být úžasný

Letošní zima se zatím teda moc nepovedla. Venku je sychravo, místo sněhu jen bláto, místo vloček jen kapky deště. Sluníčko se stále schovává za kupou mraků. Už už to vypadalo, že se do SVČ Tanvald svezeme vlakem. Pak v nás ale zvítězil sportovní duch a počasí se umoudřilo, tak jsme vyrazili naší oblíbenou cestou kolem Kamenice, takže jsme do Tanvaldu dorazili pěkně vyběhaní. Pro většinu z nás to byla první návštěva Klubu her SVČ. A mají to tam opravdu nááádherné. Tolik her, tolik krásných hraček, takové příjemné prostředí a milé paní učitelky. Ty pro nás připravily program. Ve výtvarné dílničce jsme si vyrobili krmítko pro ptáčky, v literární části jsme si o zimě aspoň zahráli pohádku. A že jsme byli hodní, mohli jsme si nakonec ještě za odměnu chvíli hrát. Ani se nám odtud nechtělo. Ale paní učitelka nás lákala, že na nás ve škole čeká ještě překvapení. No, kdo by odolal! A bylo to překvapení opravdu velkolepé. Před dveřmi školní kuchyňky stačilo nasát vzduch a už se nám sbíhaly sliny. A což teprve, když se otevřely dveře. Starší spolužáci tady nádherně prostřeli. Slavnostní tabule, až se tajil dech. A ještě palačinka a ovocná limonáda na přípitek. A že bylo pátek třináctého, nesly se přípitky ve znamení štěstí, zdraví, opatrnosti na cestě. Ale došlo i na přípitek na zvolení dobrého prezidenta. A pak že pátek třináctého nešťastný je den! My ho teda měli úžasný.

(Lenka Machová)