5.2.2024

Třídní schůzky 1. stupně se budou konat v týdnu od 5.-9. února.

Třídní schůzky 2.stupně se budou konat v úterý 6, února a středu 7.února.

Přesné časy třídních schůzek po dohodě s vyučujícími.

Vánoční dílny
1.12.2023

Úterý 27.2.2024
Středa 28.2.2024
Čtvrtek 29.2.2024
Pátek 1.3.2024

Ceny obědů od 1.9.2023:

Intervenční program v 7. ročníku

Respektovat a být respektován – hry v kolektivu

V závěru třetího lednového týdne proběhl  ve třídě 7. ročníku intervenční program vedený zkušeným etopedem a terapeutem Mgr. Petrem Šolcem. Program byl zaměřený na posílení pozitivních vztahů mezi žáky, upevnění partnerského jednání a kultivaci prostředí třídy. Cílem bylo vytvořit prostředí, ve kterém se žáci cítí bezpečně rozvíjet komunikační dovednosti dětí, naučit je schopnosti empatie a schopnosti respektovat rozdíly mezi jednotlivci a rozvíjení kladných vztahů mezi žáky a mezi žáky a pedagogem.

Jedním z hlavních prvků byly kolektivní hry za účasti třídní učitelky, protože prostředí a klima ve třídě má výrazný vliv na učení i pohodu žáků. Třídní učitelka byla aktivně zapojena do programu a žáci cítili podporu, povzbuzení  i respekt, což zvyšuje účinnost programu a jeho  vliv na žáky. Intervenční program Mgr. Petra Šolce přinesl nový pohled na podporu vztahů ve třídě. Díky jeho odborného vedení a aktivního zapojení třídní učitelky se podařilo posílit a upevnit pocit bezpečí a klidu ve třídě.

(Jana Hýsková)