Informace Tady nic není :-(
Pátek 6.12.2019
Hovězí vývar s těstovinami
Hovězí maso vařené, rajčatová omáčka
Zapečené těstoviny se špenátem a uzeným masem
Pondělí 9.12.2019
Kuřecí vývar s kuskusem
Debrecínský vepřový guláš
Kuřecí maso Kung-pao (arašídy, sója, víno)
jasmínová rýže
Úterý 10.12.2019
Bramborová s houbami
Bramborové špalíčky
máslo, maková posypka
Smažený karbanátek
bramborová kaše

Ceny obědů:

děti do 10 let:     28,- Kč

děti 10 - 15 let:   31,- Kč

děti nad 15 let:   34,- Kč

O nás

Naše škola se věnuje výchově a vzdělávání dětí, které jsou z nejrůznějších důvodů neúspěšné v jiných typech škol.

Základní škola Horní Tanvald vznikla v roce 2006 sloučením Zvláštní školy Tanvald a Zvláštní školy Desná. Název "základní škola" vychází z nového školského zákona, kde byly stávající zvláštní školy nově označeny jako školy základní. Přes změnu názvu však byla zachována výuka podle vzdělávacího programu Zvláštní škola, dále bylo využíváno prvků Alternativního vzdělávacího programu zvláštní školy pro žáky romského etnika.

Od školního roku 2007/2008 je vyučováno podle Školního vzdělávacího programu, který vznikl v naší škole na bázi Rámcového vzdělávacího programu pro žáky s lehkým mentálním postižením a byl připraven „na míru“ přesně podle potřeb a možností našich žáků.

Z důvodu odlišení od ostatních základních škol v Tanvaldě používáme neoficiální název ZÁKLADNÍ ŠKOLA HORNÍ TANVALD, který je již vžitý.

Počínaje školním rokem 2008/2009 integrujeme několik žáků, vzdělávaných podle programu Pomocná škola. Od školního roku 2010/2011 jsou v naší škole integrováni též žáci, kteří jsou vzdělávání dle programu pro běžné základní školy.

Odborná speciálně-pedagogická péče v naší škole spočívá mimo jiné:
  • ve spolupráci s odborníky z oblasti psychologie, psychiatrie, pediatrie a dětské neurologie
  • ve spolupráci učitele a asistentky pedagoga, čímž je umožněna individuální práce se žáky ve větší míře a kvalitě
  • v intenzivní logopedické péči pro vybrané žáky
  • ve sníženém počtu žáků ve třídách
  • v možnosti zařazení žáků do vyššího ročníku oproti ročníku, který navštěvovali v ZŠ