VÝUKOVÁ VIDEA
10.11.2020

Na těchto odkazech - https://zshortan.vids.io/ a https://zshortan1.vids.io - najdete výuková videa z jednotlivých předmětů, kde se probírá nová látka, a  na kterou budou navazovat pracovní listy. Přístupové heslo Vám sdělí třídní učitelky při předávání nového učiva.

OTEVŘENÍ ŠKOLY 18.11.2020
12.11.2020

Od středy 18. 11. 2020 bude naše škola opět otevřena a to pro všechny ročníky.

Roušky ve škole
18.9.2020

Žáci naší školy patří do výjimky v nošení roušek při výuce ve třídách, roušku mít při výuce nemusí. Přesto doporučujeme jejich nošení (u dětí, které jsou toho schopny). V prostorách školy a při přechodu do odborných učeben je rouška vyžadována. Tímto prosíme rodiče a žáky o spolupráci. Děkujeme!

Pondělí 30.11.2020
Drůbeží vývar s těstovinami
Hovězí guláš
houskové knedlíky
Penne ala Amatriciana
Úterý 1.12.2020
Rajčatová s jáhly
Přírodní kuřecí plátek
bramborová kaše
Krupicová kaše s čokoládou a máslem
kompot
Středa 2.12.2020
Hovězí vývar s masem a zeleninou
Plovdivské vepřové maso
Domácí sekaná pečeně
Čtvrtek 3.12.2020
Kozí brada (zelná)
Lasagne s mletým masem, rajčaty a sýrem
Kuřecí stehno pečené na zázvoru
kuskus

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Beseda s Majákem

V rámci realizace preventivních programů proběhla na druhém stupni v pondělí 11. 2. první část besed s organizací Maják.

Žáci osmého a devátého ročníku se v programu Digitální domorodci zabývali problematikou nebezpečí internetu a povídali si o závislostech na digitálních technologiích. Máte například dobře zvolená přístupová hesla? I tato otázka včetně řešení byla jedním ze stěžejních témat.

V šestém a sedmém ročníku se žáci společně s lektorem zaměřili na rozpoznávání tenké hranice mezi tím, co je legrace a co již může být ubližování. Každý z nás již jistě zažil situaci, která byla sice ostatním k smíchu, ale nás do určité míry poznamenala. Formou deníčku se žáci snažili vžít do role postiženého, přihlížejícího, či ubližujícího.

Další část programů nás čeká v dubnu.

(Ivana Horčičková a Hana Budínová)