Testování žáků na škole
19.11.2021

Dle nařízení Vlády ČR ze dne 12. 11. 2021 bude vždy v pondělí 22. a 29. 11. 2021 probíhat na škole testování žáků antigenními testy.

Pondělí 29.11.2021
Drožďová se zeleninou a jáhly
Italský těstovinový nákyp s vepřovým masem a sýrem
Úterý 30.11.2021
Krupicová s vejci
Smažený karbanátek
bramborová kaše
Středa 1.12.2021
Bramborová s houbami
Kuřecí stehno ala bažant, dušené zelí
houskové knedlíky
Vepřové nudličky po cikánsku
dušená rýže

Ceny obědů:

děti do 10-ti let:     29,- Kč

děti 11 - 14 let:      32,- Kč

děti od 15-ti let:     35,- Kč

Jak se dělá sklenička

Školní výlet do harrachovské sklárny

Ve středu 19. června v 8.00 hodin jsme se sešli na autobusovém nádraží v Tanvaldu. Po příjezdu do Harrachova nás už očekávali v místní sklárně. Pan průvodce nás seznámil s historií sklárny a se současnou výrobou. Viděli jsme sklářskou pec, foukání skla a brusírnu. Zblízka jsme mohli pozorovat umění zdejších sklářů a vidět, jak postupně vzniká třeba nová sklenička. Po prohlídce jsme si mohli koupit dárky pro rodiče, hlavně skleničky různých tvarů i velikostí. Teplo bylo nejen ve sklárně, ale i venku, tak jsme přivítali příjemné ochlazení výbornou zmrzlinou. Po studeném občerstvení vedla naše cesta pod mamutí můstek k lanové dráze na zdejší kopec Čerťák. Po krátkém odpočinku a svačince nás čekala už jen zpáteční cesta domů. Výlet se vydařil, byl zajímavý a také poučný. Určitě se do Harrachova ještě někdy vrátíme.

(Hana Budínová)